Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

Dodano: 10.05.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy. Potencjalny sprawca nie miał biletu. Kontrolerzy próbowali go zatrzymać, przez co wynikła szarpanina. ZTM utrzymuje, że u poszkodowanego kontrolera jest podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Policja uważa, że nie ma groźnych obrażeń

Ciekawie wygląda sytuacja do jakiej rzekomo doszło dzisiaj po godz. 1.20 w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Zarówno dyrektorka ZTM-u jak i policja podają rozbieżne informacje. Cała akcja odbywała się w autobusie numer 56, w okolicach przystanku obok E. Leclerc przy ul. Rejtana. W sprawę zamieszany jest pijany pasażer autobusu i kontroler biletów.

Stanowisko ZTM-u

Na początku przedstawimy wersję jaką znamy od dyrektor Zarządu Miejskiego, Anny Kowalskiej: „Kontroler został pobity. Jest podejrzenie wstrząśnienia mózgu. To jest młody chłopak przed 30-tką, niedawno zaczął pracę”.

To nie wszystko, w dalszym ciągu wypowiedzi dyrektorka ZTM-u  stwierdziła, że kontroler został wypchany z autobusu i „okładany na zewnątrz. Pojawiła się również teza, że poza alkoholem, mężczyzna może być pod wpływem narkotyków, ponieważ zdaniem Anny Kowalskiej trzech kontrolerów nie było w stanie utrzymać „napastnika”.

„Prawdopodobnie był on strasznie agresywny. Trzech kontrolerów nie mogło sobie poradzić, żeby go oderwać od poszkodowanego. Jest przypuszczenie, że mógł być pod wpływem narkotyków. Prawdopodobnie sprawca wypchnął [kontrolera – przyp. red.] z autobusu i bił go poza autobusem” – wyjaśnia Anna Kowalska.
Reklama
Nuta wątpliwości, jaka pojawia się w wypowiedzi dyrektorki ZTM-u wynika z faktu, że jej relacja opiera się na opisie zdarzenia przez innych kontrolerów. Do momentu publikacji tego artykułu dyrektorka nie widziała nagrania z kamer umieszczonych w autobusie.

Stanowisko Policji

Cały temat staje się nieco bardziej skomplikowany po rozmowie z oficerem prasowym komendanta miejskiego, Adamem Szelągiem, gdyż policja uznała, że żadnego pobicia nie było a uszkodzenia jakich doznał kontroler są wynikiem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności.
„Podczas szarpaniny kontroler stracił równowagę i się potknął upadając na przystanek. Obrażenia jakich doznał nie są groźne” – wyjaśnia Adam Szeląg.

Policjanci zdarzenie odnotowali ok. godz. 1.20. Cała akcja rozpoczęła się kiedy kontrolerzy chcieli potencjalnego sprawcy sprawdzić bilet, a ten chciał wysiadając uniknąć kontroli.

Dodatkowo wiemy, że mężczyzna zapłacił za bilet, jak również za przymusowe zatrzymanie autobusu. W związku z tym, że był pod wpływem alkoholu, noc spędził na izbie wytrzeźwień. „Mężczyzna nie jest zatrzymany do tej sprawy” – dodaje Adam Szeląg.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Rzeszów

W parku na osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. Ponad 6-metrowa rakieta, tyrolka o długości ok 21 metrów i bujak – między innymi te elementy wzbogacą zielone tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Ratusz wyłonił wykonawcę inwestycji. To zadanie wybrali...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z lokalnymi produktami w Parku Papieskim. Zbliża się 21. edycja Podkarpackiego Bazarku

RZESZÓW. Sery, chleby, owoce i warzywa, miody, rękodzieło i prawie 100 wystawców pojawi się na parkingu Parku Papieskiego. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które od kilku sezonów na stałe wpisało się...

Rzeszów

Majowa zbiórka odzieży i tekstyliów. Pojazdy MPGK ruszają w trasę po Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 11–15 maja 2026 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie...

Rzeszów

Nowy most w Woli Rafałowskiej już służy mieszkańcom

RZESZÓW. Tuż przed długim weekendem majowym odbyło się oficjalne otwarcie nowego mostu w Woli Rafałowskiej w gminie Chmielnik. Mieszkańcy zyskali bezpieczniejszy i wygodniejszy przejazd przez potok Rafałowski.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedla Śródmieście.

Rzeszów

Święto Paniagi 2026. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań [PROGRAM]

Jak co roku, 3. maja, Święto Paniagi wypełni miasto energią, kolorami i dźwiękami kultury. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w...

Reklama