Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

Dodano: 05.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Fundacja Mam Marzenie już po raz szósty organizuje zbiórkę maskotek, gier, książek, zabawek i materiałów szkolnych, które przekaże małym pacjentom trzech szpitali z województwa podkarpackiego. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

„Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które od lat spędzamy w wyjątkowy sposób, zbierając dla naszych podopiecznych maskotki, gry czy książki. Zabawki nie tylko sprawiają wiele radości dzieciom, ale także mają ogromny wpływ na ich rozwój” – mówi Kinga Szewczyk, rzeczniczka prasowa Fundacji Mam Marzenie.

W akcji Fundacji może wziąć udział każdy. Wystarczy przekazać zabawki wolontariuszom, czekającym w klasztorze o. Dominikanów przy ulicy Dominikańskiej 15 w Rzeszowie. Wolontariusze Fundacji dostępni będą w klasztorze w dniu 20 listopada 2019 w godzinach 16.00–19.00. Ci, którzy nie mogą przyjść w wyznaczonym terminie, mogą przekazać zabawki po indywidualnym ustaleniu innego terminu – w tym celu należy skontaktować się z rzeszowskim oddziałem Fundacji pod numerem telefonu 515 199 952.

„Cieszymy się, że od lat możemy wspólnie z naszymi niezastąpionymi wolontariuszami i ludźmi o dobrych sercach dawać radość naszym dzieciom. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w naszą wyjątkową pluszową akcję” – dodaje Kinga Szewczyk.
Reklama
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała w Krakowie organizacja w ciągu 16 lat spełniła ponad 8400 marzeń. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń. Spotkanie ze znaną osobą, wycieczka do Disneylandu, nowy pokój – wszystkie marzenia mają szansę się spełnić, a każda okazja jest dobra do niesienia radości maluchom.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy oraz instytucje państwowe. Do podopiecznych Fundacji przebywających na szpitalnych oddziałach mogą trafić wyłącznie nowe zabawki. Używane maskotki, nawet uprane, nie będą mogły być przekazane dzieciom. Po zakończeniu zbiórki wolontariusze przekażą zabawki pacjentom Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego, a także pacjentom szpitali powiatowych w Jaśle i Przemyślu pod koniec listopada.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów, sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia szcześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

Rzeszów

Zakończono prace przy rozbudowie ul. Granicznej na osiedlu Drabinianka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko 270-metrowy odcinek ulicy Granicznej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka jest już po przebudowie. Inwestycja jest efektem współpracy Rzeszowa i prywatnego inwestora. Porozumienie w tej sprawie zawarto w lipcu 2022 roku. Droga...

Rzeszów

Zakończyła się ważna inwestycja na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Inwestycja, realizowana w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF), została ukończona trzy tygodnie przed terminem. Dzięki temu Port Lotniczy Rzeszów–Jasionka im. Rodziny Ulmów przywrócił pełną eksploatację pasa o długości 3200...

Reklama