Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

"Dzień Seniora" z rzeszowskim oddziałem ZUS. Porady, wykłady, prelekcje i inne atrakcje

Dodano: 10.10.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 11 października w Centrum Innowacji Miejskich – URBAN LAB, przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przesz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00. Wstęp wolny.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji „Dnia Seniora”, jest zdrowia oraz bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. Celem wydarzenia jest uaktywnienie seniorów i podniesienie ich wiedzy w tym na temat ich praw. W ramach akcji przygotowane będą stanowiska z poradnictwem z zakresu świadczeń przysługujących osobom starszym.

Dodatkowo organizowane będą wykłady i prelekcje o tematyce bliskiej osobom starszym oraz inne atrakcje aktywizujące seniorów – informuje Wojciech Dyląg, podkarpacki rzecznik prasowy ZUS.

W ramach Dnia Seniora zapewniamy zarówno prelekcje jak i możliwość indywidualnych konsultacji – zarówno z ekspertami ZUS jak i zaproszonych instytucji, wśród których są m.in.: Narodowy Fundusz Zdrowia, Okręgowa Izba Radców Prawnych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Współorganizatorem wydarzenia jest Rzeszowska Rada Seniorów.

Program spotkania:

Reklama

10.00 - Powitanie gości.
10.15 - Na dobry początek dobry występ.
10.30 - Co nowego w świadczeniach z ZUS.
10.50 - Stop oszustom – Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.
11.20 - Przerwa.
11.45 - Zioła dla Seniora.
12.15 - O systemie ochrony zdrowia nie tylko w Polsce - Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ.
12.40 - Bezpieczne zakupy – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
13.00 - Sięgnij po zdrowie – Nordic Walking.
13.30 - Artystycznie dla rzeszowskich Seniorów.
14.00 - Zakończenie Dnia Seniora.
10.00 - 14.00 - Porady ekspertów:

Narodowego Funduszu Zdrowia, Okręgowej Izby Radców Prawnych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kreatywny Senior, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ponadto w programie również konkurs z nagrodami oraz wystawa malarstwa i prac rękodzieła artystycznego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Jak co roku podczas czerwcowej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem prezydentowi Rzeszowa absolutorium. 

Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki.

Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.

Rzeszów

Póki co miasto nie dopłaci do zbiorników na deszczówkę

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych Prawa i Sprawiedliwości został skierowany do komisji.

Rzeszów

26-latek zniszczył samochód. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Reklama