Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół
Dodano: 03.01.2022 r.
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.
- Chcę, aby Rzeszów był miastem nowoczesnym i ekologicznym, prawdziwym Smart City. Dlatego będziemy inwestować między innymi w drogi i parkingi dla rowerów. Mam nadzieję, że dzięki temu jak najwięcej mieszkańców zrezygnuje z jazdy samochodem, na rzecz ekologicznych form transportu. Liczę, że także te dwie nowe wiaty będą codziennie pełne rowerów i hulajnóg – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Do wybudowania wiat przy SP 18 wykorzystano system modułowy, dzięki czemu w przyszłości będzie można je łatwo rozbudować. Stalowe elementy, z których wykonano wiaty, są odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Pod dachem jest łącznie 48 miejsc na rowery oraz dodatkowa powierzchnia na hulajnogi.
Wewnętrzne oświetlenie wyposażono w czujniki zmierzchu i ruchu, dzięki czemu po zmroku światło włącza się automatycznie, kiedy do środka wchodzi człowiek. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, dzięki czemu wiaty nie wymagają przyłączenia do sieci energetycznej.
Budowa wiat zajęła dwa tygodnie. Ich koszt to 156 tys. zł.
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zajmie się rozbudową Szkoły Podstawowej nr 21 przy w Rzeszowie. Wykonawca inwestycji będzie miał czas do końca maja 2026 na jej realizację.
RZESZÓW. W dniach 5 - 8 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się wystawa z okazji 100-lecia żużlu. Na ekspozycji prezentowane będą zabytkowe motocykle żużlowe - najstarszy pochodzi z 1934 roku.
RZESZÓW. 3 kwietnia 2024 r. w ratuszu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa, podczas której zabezpieczono dodatkowe 30 mln zł na budowę PCLA.
RZESZÓW. Od wczoraj Szkoła Podstawowa nr 37 w Rzeszowie nosi imię Prezydenta Tadeusza Ferenca. Placówka mieści się przy ul. Kwiatkowskiego, niedaleko domu, w którym mieszkał były prezydent Rzeszowa.
RZESZÓW. W związku 17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, na dogach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz