Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

Dodano: 10.05.2023 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 maja w Rzeszowie odbędzie się Europejska Gra Miejska, uświetniająca obchody kolejnej rocznicy członkostwa Polski w UE oraz Dnia Europy. Wydarzenie organizuje EUROPE DIRECT Rzeszów działający przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa i Stowarzyszeniem ARTCITY. EGM odbędzie się pod honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Podczas Gry Miejskiej, uczestnicy (w grupach maksymalnie 3 osobowych) będą brać udział w zadaniach sprawdzających wiedzę dotyczącej Unii Europejskiej, w miejscach związanych w Rzeszowie z nią. Uroczyste otwarcie gry rozpocznie się w  siedzibie EUROPE DIRECT Rzeszów, czyli Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o godz. 10:00. Kolejnym przystankiem będzie rzeszowskie biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, a zabawa zakończy się na rynku, w Rzeszowskich Piwnicach. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkowe nagrody, a zwycięska drużyna zostanie nagrodzona wycieczką do Brukseli na zaproszenie Pani Europoseł.

– Naszą intencją przy realizacji różnych przedsięwzięć z okazji rocznicy członkostwa i święta Europy jest – konsekwentnie, od wielu lat – zwiększenie świadomości znaczenia Unii Europejskiej i popularyzowania  zwyczaju wspólnego świętowania, wspólnie z całą Europą – wskazuje Ewa Nowak-Koprowicz, kierownik Punktu EUROPE DIRECT Rzeszów i dodaje – W dniu 13 maja zorganizujemy Europejską Grę Miejską w Rzeszowie, która będzie przedsięwzięciem realizowanym we wszystkich regionach Polski pod auspicjami Komisji Europejskiej.
Reklama

W grze mogą brać udział osoby co najmniej 15 letnie. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl, w treści wiadomości wpisując imię i nazwisko uczestników, rok urodzenia oraz mail i telefon kontaktowy do lidera grupy. Rekrutacja trwa do 13 maja, a ostanie osoby w  razie pozostania jeszcze wolnych miejsc będą mogli zapisać się w miejscu startu (główny budynek WSIiZ, ul. Sucharskiego 2) Maksymalnie w grze weźmie udział 15 grup.

Szczegóły pod linkiem: https://www.facebook.com/events/489703166630507

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inauguracja IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”

RZESZÓW. Wykład dr hab. prof. Katarzyny Kłosińskiej oraz prof. dr hab. Ryszarda Koziołka zainauguruje IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w rzeszowskim MOPS

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wprowadził w swoich placówkach kilka nowości, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu swoich spraw.

Rzeszów

Blisko 14 mln zł będzie kosztować modernizacja budynku III LO w Rzeszowie. Szkoła wejdzie „na zupełnie inny poziom”

RZESZÓW. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podczas podpisania umową z wykonawca inwestycji.

Rzeszów

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Rzeszów

Na osiedlu Kotuli powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku, mieszkańcy osiedla Kotuli zyskają przestrzeń, w której będą mogli wypocząć w otoczeniu zielni. Już wkrótce w rejonie ul. Bydgoskiej powstanie park kieszonkowy. Zielona inwestycja będzie realizowana w...

Rzeszów

Ruszyły prace przy rewitalizacji parku na Słocinie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zdemontowane urządzenia zabawowe na placu zabaw, przygotowane palety z kostką brukową – w parku na rzeszowskim osiedlu Słocina rozpoczęły się prace rewitalizacyjne. Koszt inwestycji realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” to...

Reklama