Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

Dodano: 10.05.2023 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 maja w Rzeszowie odbędzie się Europejska Gra Miejska, uświetniająca obchody kolejnej rocznicy członkostwa Polski w UE oraz Dnia Europy. Wydarzenie organizuje EUROPE DIRECT Rzeszów działający przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa i Stowarzyszeniem ARTCITY. EGM odbędzie się pod honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Podczas Gry Miejskiej, uczestnicy (w grupach maksymalnie 3 osobowych) będą brać udział w zadaniach sprawdzających wiedzę dotyczącej Unii Europejskiej, w miejscach związanych w Rzeszowie z nią. Uroczyste otwarcie gry rozpocznie się w  siedzibie EUROPE DIRECT Rzeszów, czyli Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o godz. 10:00. Kolejnym przystankiem będzie rzeszowskie biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, a zabawa zakończy się na rynku, w Rzeszowskich Piwnicach. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkowe nagrody, a zwycięska drużyna zostanie nagrodzona wycieczką do Brukseli na zaproszenie Pani Europoseł.

– Naszą intencją przy realizacji różnych przedsięwzięć z okazji rocznicy członkostwa i święta Europy jest – konsekwentnie, od wielu lat – zwiększenie świadomości znaczenia Unii Europejskiej i popularyzowania  zwyczaju wspólnego świętowania, wspólnie z całą Europą – wskazuje Ewa Nowak-Koprowicz, kierownik Punktu EUROPE DIRECT Rzeszów i dodaje – W dniu 13 maja zorganizujemy Europejską Grę Miejską w Rzeszowie, która będzie przedsięwzięciem realizowanym we wszystkich regionach Polski pod auspicjami Komisji Europejskiej.
Reklama

W grze mogą brać udział osoby co najmniej 15 letnie. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl, w treści wiadomości wpisując imię i nazwisko uczestników, rok urodzenia oraz mail i telefon kontaktowy do lidera grupy. Rekrutacja trwa do 13 maja, a ostanie osoby w  razie pozostania jeszcze wolnych miejsc będą mogli zapisać się w miejscu startu (główny budynek WSIiZ, ul. Sucharskiego 2) Maksymalnie w grze weźmie udział 15 grup.

Szczegóły pod linkiem: https://www.facebook.com/events/489703166630507

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie parku kieszonkowego na os. Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Nowa zielona przestrzeń dla mieszkańców powstaje przy ul. Tarnowskiej.

Rzeszów

W sobotę ogłoszenie wyników 12. edycji RBO. Ratusz zaprasza mieszkańców na galę

RZESZÓW. Gala odbędzie się o godz. 16:00 w budynku Centrum Młodzieży w Rzeszowie (dawniej MDK) przy ul. Osmeckiego 51.

Rzeszów

Na ponad 24 godziny wyłączą z ruchu część parkingu przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, kierowcy na co dzień korzystający z parkingu przy hali Podpromie, muszą liczyć się z ograniczoną liczbą miejsc postojowych. 100 miejsc zostanie przeznaczone dla kibiców drużyny piłkarskiej Ruch Chorzów,...

Rzeszów

Ponad 31 milionów na inwestycje w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko otrzyma ponad 31 mln zł na realizację trzech ważnych inwestycji. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS). Realizacja projektów pochłonie ponad 50 mln zł,...

Rzeszów

Targi Ślubne w Rzeszowie. Swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców

RZESZÓW. Zbliża się coroczne wydarzenie skierowane do narzeczonych. Podczas Targów Ślubnych swoje oferty zaprezentuje ponad 60 wystawców, a wśród nich, m.in. salony mody ślubnej, firmy dekoratorskie, salony jubilerskie czy fotografowie i kamerzyści....

Rzeszów

Przebudowa budynku dworca PKP w Rzeszowie Na jakim etapie jest inwestycja? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Firma Budimex kontynuuje prace przy modernizacji budynku dworca kolejowego w Rzeszowie. Obecnie trwa m.in. tynkowanie ścian wewnątrz obiektu. Prace mają zakończyć się w I kwartale 2025 r.

Rzeszów

70 pracodawców, tysiące ofert pracy. Rozpoczęły się Targi Pracy na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Do godz. 17:00 potrwają II Targi Pracy, które odbywają się w Centrum Dydaktyczno-Sportowym Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2a. Targom towarzyszy Kongres NETWORKPOWER organizowany w auli V-1 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym...

Rzeszów

Kolizja na ul. Podpromie w Rzeszowie. Podczas parkowania uszkodziła 4 auta

RZESZÓW. Mandatem w wysokości 1020 zł i 10 punktami karnymi została ukarana 46-letnia kobieta, która podczas parkowania uszkodziła cztery inne pojazdy.

Reklama