Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Ewa Leniart chce poprawić infrastrukturę rowerową w Rzeszowie

Dodano:

fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
RZESZÓW. „Na każdy tysiąc mieszkańców musi przypadać co najmniej kilometr ścieżek rowerowych” – mówi Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Podczas środowej konferencji zorganizowanej na osiedlu Projektant, Ewa Leniart, zapowiedziała, że jako prezydent Rzeszowa, rozbuduje i zintegruje sieć ścieżek rowerowych, aby rowerzyści mogli bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście i wokół niego.

Ewa Leniart zobowiązała się w dialogu z mieszkańcami stworzyć Rowerowy Plan Działania, którego efektem będzie budowa nowych ścieżek rowerowych oraz połączenie ich tak, by skomunikować sąsiadujące ze sobą osiedla, zaś docelowo stworzyć wokół Rzeszowa rowerowy ring.

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, zwróciła również uwagę na potrzebę lepszego oznakowania tras rowerowych oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej, takiej jak stojaki rowerowe, wiaty, stacje naprawcze czy punkty informacyjne.
Reklama
Ewa Leniart zamierza skorzystać z dobrych praktyk innych miast, które sprawnie rozwijają infrastrukturę rowerową – polskich i zagranicznych, w tym miast partnerskich. Za przykład podała Wrocław, który ma ponad 1 tys. kilometrów ścieżek rowerowych, a także ok. 10 tys. miejsc postojowych.

Zdaniem Ewy Leniart, dodatkowe środki na sfinansowanie działań zmierzających do poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie, można pozyskać z zewnątrz, m. in. z programu Polska Wschodnia na lata 2021-2027.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

Rzeszów

Zakończył jazdę na słupie. 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile wydmuchał 44-letni mieszkaniec Rzeszowa, który osobowym mercedesem wjechał w słup z kamerą monitoringu. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Postęp prac na budowie nowego żłobka w Rzeszowie. Budynek już zadaszony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Zakończyła się już budowa dachu, zamontowano okna i drzwi.

Rzeszów

Tak ostatecznie ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia MWM Architekci opublikowała ostateczne wizualizacje nowoczesnego budynku Corner Point, który wybudowany zostanie przy al. Cieplińskiego.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ul. Granicznej w Rzeszowie. Od 10 marca zamknięty fragment drogi

RZESZÓW. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, od poniedziałku 10 marca nieprzejezdny będzie fragment ul. Granicznej od ul. Cichej w kierunku al. Powstańców Warszawy.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024...

Rzeszów

W Rzeszowie urodziło się 8. dziecko z in vitro. Konrad Fijołek: Nasz projekt uszczęśliwił wiele par

RZESZÓW. Już 8 dzieci urodziło się dzięki rzeszowskiemu programowi in vitro. Najmłodsze przyszło na świat w tym tygodniu.

Reklama