Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Ewa Leniart ponownie zasiądzie na stanowisku wojewody podkarpackiego

Dodano: 13.01.2020 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. Ewa Leniart otrzymała z rąk Mateusza Morawieckiego akt powołania na stanowisko wojewody podkarpackiego. „Wpływ na to miały głosy społeczeństwa” – tłumaczyła Ewa Leniart.

Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 13 października, Ewa Leniart z wynikiem na poziomie 36 tys. głosów, otrzymała mandat poselski. 24 października wojewoda złożyła rezygnacje z ówcześnie pełnionej funkcji, a w listopadzie wraz z innymi posłami złożyła stosowne ślubowanie.

Po ogłoszeniu rezygnacji, w mediach pojawiły się spekulacje, na temat tego, kto przejmie stanowisko. Wśród kandydatów wymieniany był m.in. Wojciech Buczak. W piątek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, szef rządu – Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

„Nie zrezygnowałam z mandatu poselskiego. Ten mandat zostanie wygaszony w momencie objęcia funkcji, której nie można łączyć z wykonywaniem mandatu poselskiego” – tłumaczyła podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Ewa Leniart. Po piątkowym wręczeniu aktu powołania wiemy również, że na decyzji Ewy Leniart skorzysta inny polityk Prawa i Sprawiedliwości, mowa o Andrzeju Szlachcie, który przejmie mandat poselski wojewody.
Reklama
Na spotkaniu, Ewa Leniart mówiła m.in. o motywach swoich decyzji oraz o planach na przyszłość: ”Czynie to także z myślą o potrzebie dopilnowania spraw regionu, które z pozycji wojewody mogą być w pewien sposób monitorowane. Te sprawy to m.in. budowa przejścia granicznego Malhowice. Chciałabym dopilnować budowy zbiornika Myscowa-Kąty. Chciałabym także, ażeby dokonana została cała procedura odmulania rzeszowskiego zalewu”.

Wśród spraw absorbujących uwagę nowo powołanej wojewody znalazła się również budowa drogi S19: „Odcinek Babica-Barwinek wymaga jeszcze dużo intensywnej pracy, ponieważ jest w tej chwili w opracowaniu koncepcyjnym” – mówiła Ewa Leniart. Na sam koniec dodajmy, że przed ogłoszeniem rezygnacji, wojewoda piastowała funkcję od 2015 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Grunwaldzka w remoncie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa przebudowa ostatniej części miejskiego deptaka. Remont ul. Grunwaldzkiej ma zakończyć się w drugiej połowie 2024 r. 

Rzeszów

Ponad 1000 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Już ponad 500 drzew posadzono tej jesieni w Rzeszowie. Do końca listopada przybędzie prawie drugie tyle. Drzewa sadzone są m.in. przy ulicach: Krogulskiego, Podkarpackiej, Rejtana, Krajobrazowej.

Rzeszów

WSIiZ rusza z podcastami. Udostępniono pierwsze 4 odcinki

RZESZÓW. Od 16 listopada 2023 r. spotkania i wykłady otwarte organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są dostępne on-line jako podcasty.

Rzeszów

Chłopak, który zaatakował 12-latkę, trafił do schroniska dla nieletnich

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Rzeszów

Tak ma wyglądać Aula Miejska przy ratuszu. Konkurs rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Rozstrzygnięto konkurs na projekt Auli Miejskiej w Rzeszowie, która ma powstać w sąsiedztwie ratusza. Zwyciężyła koncepcja architekta z Warszawy - Karola Żurawskiego i jego zespołu. Mamy dla Was wizualizacje zwycięskiego projektu,...

Rzeszów

Autobus ciepła ponownie ruszył z pomocą potrzebującym

RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Reklama