Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Ewa Leniart ponownie zasiądzie na stanowisku wojewody podkarpackiego

Dodano: 13.01.2020 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. Ewa Leniart otrzymała z rąk Mateusza Morawieckiego akt powołania na stanowisko wojewody podkarpackiego. „Wpływ na to miały głosy społeczeństwa” – tłumaczyła Ewa Leniart.

Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 13 października, Ewa Leniart z wynikiem na poziomie 36 tys. głosów, otrzymała mandat poselski. 24 października wojewoda złożyła rezygnacje z ówcześnie pełnionej funkcji, a w listopadzie wraz z innymi posłami złożyła stosowne ślubowanie.

Po ogłoszeniu rezygnacji, w mediach pojawiły się spekulacje, na temat tego, kto przejmie stanowisko. Wśród kandydatów wymieniany był m.in. Wojciech Buczak. W piątek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, szef rządu – Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

„Nie zrezygnowałam z mandatu poselskiego. Ten mandat zostanie wygaszony w momencie objęcia funkcji, której nie można łączyć z wykonywaniem mandatu poselskiego” – tłumaczyła podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Ewa Leniart. Po piątkowym wręczeniu aktu powołania wiemy również, że na decyzji Ewy Leniart skorzysta inny polityk Prawa i Sprawiedliwości, mowa o Andrzeju Szlachcie, który przejmie mandat poselski wojewody.
Reklama
Na spotkaniu, Ewa Leniart mówiła m.in. o motywach swoich decyzji oraz o planach na przyszłość: ”Czynie to także z myślą o potrzebie dopilnowania spraw regionu, które z pozycji wojewody mogą być w pewien sposób monitorowane. Te sprawy to m.in. budowa przejścia granicznego Malhowice. Chciałabym dopilnować budowy zbiornika Myscowa-Kąty. Chciałabym także, ażeby dokonana została cała procedura odmulania rzeszowskiego zalewu”.

Wśród spraw absorbujących uwagę nowo powołanej wojewody znalazła się również budowa drogi S19: „Odcinek Babica-Barwinek wymaga jeszcze dużo intensywnej pracy, ponieważ jest w tej chwili w opracowaniu koncepcyjnym” – mówiła Ewa Leniart. Na sam koniec dodajmy, że przed ogłoszeniem rezygnacji, wojewoda piastowała funkcję od 2015 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Rzeszów

Budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Nowa droga będzie miała prawie 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa budowa centrum dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Trwa budowa nowoczesnego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie. Prace mają zakończyć się jesienią tego roku. Nowa placówka rozpocznie działalności 1 stycznia 2024 r.

Rzeszów

Pierwszy na Podkarpaciu system do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, wzbogaci o specjalny system służący do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych i wizualizacji jego różnych wariantów. 

Rzeszów

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Rzeszowie zawyją syreny alarmowe

RZESZÓW. Zgodnie z decyzja Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, we wtorek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie zostaną włączone syreny alarmowe.

Reklama