Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym
Dodano: 26.05.2021 r.
fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.
Podczas wspólnej konferencji prasowej zorganizowanej na rzeszowskich bulwarach, dr Ewa Leniart wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą mówili o możliwości pozyskania środków unijnych, których dysponentem jest MFiPR, na budowę Parku Centralnego w Rzeszowie.
„Prowadzę intensywne rozmowy, by to ważne dla Rzeszowian przedsięwzięcie zostało uwzględnione w rządowych planach rozwojowych” - powiedziała Ewa Leniart. Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zapewniła, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążyć do jak najszybszej realizacji Parku Centralnego.
Zdaniem Waldemara Budy, koncepcja utworzenia Rzeszowskiego Parku Centralnego wpisuje się w założenia programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS), którego budżet to aż 25 miliardów euro. Jednym z obszarów wsparcia programu jest rozwój w miastach terenów zielonych.
RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.
RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz