Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Finał kampanii „Rowerowy Maj 2025”. Rajd ulicami Rzeszowa oraz piknik na Bulwarach [możliwe utrudnienia w ruchu]

Dodano: 13.06.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przed nami wielki finał kampanii Rowerowy Maj 2025. Z tej okazji w niedzielę, 15 czerwca głównymi ulicami Rzeszowa przejedzie wielki rajd rowerowy. Organizatorzy przewidują udział kilkuset rowerzystów. Miejscami mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. W programie wydarzenie znalazły się również występy artystyczne i atrakcje dla dzieci.

Rowerowy Maj to największa kampania w kraju promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ta ogólnopolska akcja, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower oraz inne pojazdy jako środek transportu do przedszkola czy szkoły.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W Rzeszowie, w tegorocznej akcji rowerowej udział wzięło 78 placówek. 8846 aktywnych uczestników wykonało 203 654 przejazdów.

Finał kampanii Rowerowy Maj odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 15 czerwca.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.30, zbiórką uczestników na Rynku w Rzeszowie. Około godziny 11:00 rowerzyści wyruszą na rzeszowskie Bulwary i przejadą następującą trasą:

Rynek - Słowackiego - Szopena - Targowa - Głowackiego - Kilińskiego - Asnyka - Piłsudskiego - Cieplińskiego - Lisa Kuli - Pl. Śreniawitów - Kilara - Most Zamkowy - Kopisto - Podwisłocze - Seniora - Świadka - Popiełuszki - Kozienia - Powst. Warszawy - Dąbrowskiego - Chrzanowskiej - Hetmańska - Bulwarowa - Scena na Bulwarach.

Organizatorzy przewidują, że w imprezie udział weźmie od 700 do 1000 rowerzystów. Przejazd uczestników zabezpieczać będą policjanci rzeszowskiej drogówki. Na mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Około godz. 13:00 rowerowy rajd dotrze na rzeszowskie Bulwary, gdzie zlokalizowana będzie meta. Tam odbędzie się wielki piknik oraz uroczyste wręczenie nagród. W programie, m.in. Strefa animacji sportowych, zajęcia dla najmłodszych w miasteczku rowerowym, serwis rowerowy. Na scenie zaplanowano występy artystyczne organizowane przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie.

Program występów:

12:30 – 12:38 Pracowni wokalna Anny Olszewskiej

Reklama

Eryk Chudzik- "Smakować świat”
Amelia Micał- "Nowy ląd"

12:38 - 12:42 Dziecięcy Zespół Artystyczny Uśmiech gr. A - układ „Francja elegancja”

12:42 - 12:50 Pracownia Wokalna Iwony Josse – Jakubiec

Julia Ceglarz i Emilia Czeluśniak ,,Piechotą do lata”
Natalia Huczko "A to co mam"

12:50 - 12:55 Dziecięcy Zespół Artystyczny Uśmiech gr. reprezentacja dzieci - układ „Blue moon”

12:55 - 13:02 Pracownia Wokalna Dominiki Kindrat

Alina Pasichniuk - Beggin'
Elena Jakubiec -Be Alright

13:03 - 13:10 Pracownia Wokalna Dominiki Kindrat i Iwony Josse-Jakubiec

Zespół Singing Souls - Wolne duchy
Zepsół Singing Souls - Złoto


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz

RZESZÓW. Incydent miał miejsce dziś rano w autobusie linii nr 11. 

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Reklama