Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Finał WOŚP kolejny rok bez pokazów służb mundurowych. Jest jednak jeden wyjątek

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  To będzie już kolejny rok z rzędu, kiedy podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zobaczymy pokazów policji, wojska oraz straży, choć w przypadku tej ostatniej instytucji istnieje wyjątek.

Policja, straż pożarna i wojsko już kolejny rok nie mogą swoimi pokazami urozmaicić wachlarz atrakcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała sprawa bierze się stąd, że już od kilku lat wszystkie służby państwowe mają zakaz angażowania się w tego typu imprezy.

„Od dwóch, trzech lat wiadomo, że się nie pojawią” – wyjaśnia Sławomir Andres, szef rzeszowskiego sztabu WOŚP. Cała sytuacja wynika z niechęci jakie aktualnie panująca władza żywi do akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka.

Cała sytuacja jednak nie pozostaje „bez wyjścia”. W Rzeszowie podczas 27. Finały WOŚP odbędą się pokazy straży pożarnej, jednak nie państwowej a ochotniczej.

„Na miejsce zostanie wysłana świetnie wyszkolona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Oni będą odpowiedzialni za wykonanie pokazów” – informuje Marcin Betleja, rzecznik prasowy PSP na Podkarpaciu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbigniew Bartman powraca do Asseco Resovii. Wraz z nim dołącza Nicolas Marechal

RZESZÓW. Kolejne zmiany kadrowe w Asseco Resovii Rzeszów.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej rozmawiano o terenach wypoczynkowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt "Miasta Idei" to próba wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla podkarpackich miast.

Rzeszów

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

PODKARPACIE. Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic.

Rzeszów

Wiemy kto dostarczy pociągi dla tras Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Dostarczeniem taboru kolejowego zajmie się firma Newag z Nowego Sącza.

Rzeszów

Kolejne nowe autobusy przyjadą do Rzeszowa. Tym razem 40 sztuk zasilanych sprężonym gazem

RZESZÓW. Prawa rozszerzenia przedmiotu zamówienia mówi również o dodatkowych 20 pojazdach.

Rzeszów

Zaginęła 54-letnia mieszkanka Rzeszowa. Ostatni raz widziano kobietę na Juwenaliach

RZESZÓW. Kobietę po raz ostatni widziano w piątek 10 maja.

Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

RZESZÓW. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się z fanami w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00.

Reklama