Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Dziś kolejny raz rolnicy protestują w całym kraju przeciwko tzw. „Piątce Kaczyńskiego”. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

„W środę do Rzeszowa zjeżdżają się ciągnikami rolnicy z całego Podkarpacia żeby zaprotestować przeciwko likwidacji ich branży.” – zapowiadał kilka dni temu na swoim profilu Tomasz Buczek, pełnomocnik Ruchu Narodowego na Podkarpaciu i działacz Konfederacji, jeden z organizatorów protestu na Podkarpaciu. Dziś rano poinformował, że do Rzeszowa z całego województwa wjeżdża ponad 100 pojazdów rolniczych.

Utrudnienia drogowe w stolicy Podkarpacia wystąpiły się już przed godz. 8:00. Ciągniki jeżdżą trasą od ronda Kuronia, przez obwodnicę, aż do skrzyżowania w rejonie hipermarketu E. Leclerc. Jak informuje rzeszowska Policja - nie ma blokad, drogi są przejezdne, są utrudnienia, ruchem sterują policjanci.
Reklama
O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się pod siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Poniżej lista miejsc w województwie podkarpackim, w których można spodziewać się utrudnień.

- powiat: Strzyżowski (Czudec)
- powiat Jasło
- powiat Dębicki
- powiat kolbuszowski
- powiat Mielecki
- powiat Strzyżowski
- powiat Rzeszów 97
- droga krajowa 7
- Krosno DK19 Piastowe-Rzeszow

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

RZESZÓW. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie 47-latka. Sprawą zajmują się rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny przez kierującego bmw. 

Rzeszów

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji.

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zagra zaległe spotkanie w Sosnowcu

RZESZÓW. W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. 

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Reklama