Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Gigantyczna wystawa budowli z klocków LEGO przyjedzie do Rzeszowa

Dodano: 14.06.2024 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. 1000 m2 powierzchni, 70 niesamowitych, premierowych makiet, setki modeli, a wszystko zbudowane z blisko 5 000 000 klocków - już wkrótce w Rzeszowie będzie można zobaczyć największą w Europie wystawę budowli z klocków LEGO. Ekspozycja prezentowana będzie w Millenium Hall od 22 czerwca do 1 września 2024 r.

Myślą przewodnią wystawy jest „Inwazja gigantów”. Jak zapewniają organizatorzy „ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli”. Wszystkie eksponaty to budowle niepokazywane nigdy wcześniej i właśnie w Rzeszowie będą miały swoją premierę.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. model inspirowany statkiem Imperialny Wahadłowiec z Gwiezdnych Wojen, wielkie figury super bohaterów, 3-metrową Statuę Wolności zbudowane ze 150 tys. klocków czy gigantyczną rekonstrukcję sceny z kultowej Komnaty Tajemnic w Hogwarcie.

Hitem ekspozycji będzie statek inspirowany Tie Fighter Gildii Górniczej ze świata Gwiezdnych Wojen. Budowla ma 3 metry wysokości i powstała z 250 tys. klocków.

Oprócz tego zwiedzający będą mogli podziwiać Makietę City o długości 10 metrów i powierzchni 20 mkw, zbudowną z blisko 750 tys. elementów. Młodszych uczestników z pewnością zainteresują modele inspirowane popularnymi bohaterami z bajek.

Na starszych uczestników wystawy czekają także makiety inspirowane filmami, w tym m.in. Avatarem, Rodzina Adamsów czy mroczny świat Gotham City.

Na rzeszowskiej wystawie pojawią się również budowle architektoniczne. Będzie można zobaczyć m.in. Luwr, katefrę Notre-Dame w Paryżu czy model Wieży Eiffla mierzący prawie 150 cm wysokości zbudowany z ponad 12.000 elementów.

Na fanów serii LEGO Architecture czeka spektakularna Mapa Europy oraz Mapa Ameryki Północnej z najważniejszymi i symbolicznymi perłami architektonicznymi.

Reklama

Dla koneserów sztuki organizatorzy przygotowali wybudowane z niezwykła precyzją i starannością repliki słynnych rzeźb wykonane tym razem w intensywnie kolorowych wersjach.

Nie mogło tutaj zabraknąć rekonstrukcji inspirowanych mitycznym pięknem: Wenus z Milo, doskonałego Dawida, idealnego cesarza Oktawiana Augusta czy zadumanego Myśliciela.

W Millenium Hall znajdzie się również specjalna strefa dla miłośników gier komputerowych, m.in. Minecraft czy Fortnite. Na zwolenników klasyki będą czekać: szachy, piłkarzyki oraz stół bilardowy.

Ale to jeszcze nie wszystko. Organizatorzy pomyśleli również o miłośnikach połączenia klocków i mechaniki. Na wystawie będzie można uruchamiać: jeżdżące pociągi, karuzelę w wielkim mieście czy startujący samolot. Kolejną atrakcję będzie galeria plakatów filmowych odtworzonych z klocków LEGO.

Na terenie wystawy dostępna będzie także specjalna Strefa Zabawy Klockami „Fun Park”, w której będzie możliwość, z pomocą niezliczonych instrukcji i inspiracji zbudować niecodzienne konstrukcje z tysięcy klocków.

Wystawie klocków LEGO będzie towarzyszyła inna ekspozycja - 3D Trick GALLERY. To miejsce, gdzie można wykonać niesamowite zdjęcia w niecodziennych, abstrakcyjnych, a czasem nawet niemożliwych sytuacjach. To doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny, spotkanie z przyjaciółmi czy nawet randkę.

Wystawa LEGO prezentowana będzie w Millenium Hall od 22 czerwca do 1 września 2024 r. Bilety są już w sprzedaży. Kupując bilety online na stronie wystawaklockow.pl, przed dniem rozpoczęcia wystawy, można skorzystać z 15% zniżki. Przedsprzedaż potrwa do 21 czerwca 2024 do północy. Ilość biletów w przedsprzedaży jest ograniczona. Od 22 czerwca bilety będą dostępne również w kasach w godzinach otwarcia wystawy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Reklama