Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

Dodano: 11.03.2020 r.

fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Na poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta ws. proponowanej lokalizacji dla nowego budynku Sądu Okręgowego, zwołanej na wniosek prezydenta Rzeszowa, pojawił się Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, gdyż to on od nowa wzbudził nadzieje władz miasta na przeniesienie z Zamku Lubomirskich siedziby sądu na inny teren.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Sprawiedliwości w porozumieniu z władzami Rzeszowa znalazło kolejną działkę pod budowę nowego gmachu Sądu Okręgowego. Lokalizacja na ul. Dołowej przepadła ze względu na zbyt wysokie koszty przygotowania terenu, zaś ul. Borowa została odrzucona na ostatniej sesji Rady Miasta przez radnych.

Nowa lokalizacja przy ul. Granicznej nie podzieliła losu poprzedniej propozycji, gdyż radni większością 24 głosów zaakceptowali propozycję. Przeciwko było dwóch radnych z PiS. Zaakceptowanie proponowanej uchwały wiąże się z tym, że w najbliższym czasie zostanie podpisane oficjalne porozumienie. Po wybudowaniu nowego obiektu, Zamek Lubomirskich stanie się instytucją kultury.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Reklama