Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Gotowa dokumentacja budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

Dodano: 09.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego jest jedną z największych inwestycji miejskich zaplanowanych na przyszły rok. Gotowa jest już dokumentacja przedsięwzięcia za prawie 74 mln zł.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego realizowana jest wspólnie przez miasto i PKP S.A. W przetargu zwyciężyła firma Budimex, która odpowiedzialna będzie za wykonanie dokumentacji projektowej, zdobycie niezbędnych pozwoleń oraz realizację inwestycji.

Przedsięwzięcie składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszym ma być przebudowa Placu Dworcowego i stworzenie parkingu podziemnego dla ponad 100 aut oraz miejsc postojowych dla taksówek i rowerów, a także przebudowa ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Drugi element to przebudowa budynku dworca kolejowego, który ma zostać połączony podziemnym przejściem z parkingiem pod Placem Dworcowym.

Do projektu inwestycji na wniosek prezydenta Fijołka włączono m.in. ścieżki rowerowe. Będzie też więcej zieleni.
Reklama
– Zachowany zostanie w dużej części zieleniec, znajdujący się przy budynku przychodni kolejowej, ale planujemy też o wiele więcej nasadzeń w zamian za tę zieleń, którą utracimy. Zaplanowane nasadzenia mają wprowadzić harmonię między nowoczesnością RCK a naturą – wyjaśnia Konrad Fijołek.

Aby rozpocząć budowę RCK konieczna jest wycinka siedmiu drzew, które kolidują z pracami. W ramach rekompensaty będą posadzone nowe drzewa w okolicy ul. Rzecha. Będzie to 18 jarząbów szwedzkich. Wycinka rozpocznie się dzisiaj.

Wykonawca inwestycji wystąpił już o wydanie pozwolenia na przebudowę Placu Dworcowego oraz decyzji w sprawie realizacji inwestycji drogowej. Dokumenty mają zostać wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku – wówczas prace będą mogły ruszyć.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne inwestycje na "Dworzysku". Powstaną nowe miejsca pracy

RZESZÓW. Firma „Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną, a co za tym idzie - nowe miejsca pracy.

Rzeszów

We wtorek otwarcie pasieki na dachu Galerii Rzeszów

RZESZÓW. To pierwsza pasieka w rzeszowskim śródmieściu, a zarazem pierwsza pasieka na dachu w naszym mieście.

Rzeszów

98 załóg zgłoszonych do Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego

98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej...

Rzeszów

Rozpoczyna się remont ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rozpocznie się remont, który wiąże się z wyłączeniem z użytku dwóch pasów ruchu.

Rzeszów

Derby Rzeszowa o I ligę!

RZESZÓW. Po wtorkowych finałach baraży o I ligę piłkarską wiemy, że Rzeszów będzie miał swojego reprezentanta na zapleczu Ekstraklasy. Otwartym pozostaje pytanie: czy będzie to Stal Rzeszów czy Resovia?

Rzeszów

Prawie 1000 pytań wykonawców odnoście wykonania RCK

RZESZÓW. Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma kosztować ponad 90 mln zł, ruszył w czerwcu br. 

Rzeszów

Okradł drogerie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Mężczyzna w lipcu okradł dwie drogerie. Jeden ze sklepów okradł dwukrotnie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. 

Reklama