Rzeszów - Środa, 14.01.2026
Reklama

Historyczny wynik lotniska w Jasionce. Blisko 1,3 mln pasażerów w 2025 roku

Dodano: 13.01.2026 r. / Redakcja

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Port lotniczy Rzeszów – Jasionka podsumował miniony rok. W ciągu ostatnich 12 miesięcy z oferty lotniska skorzystało 1 282 628 pasażerów. Jest to wzrost o 12% rok do roku i zarazem najlepszy wynik w historii portu.

Rekordowy wynik, coraz więcej kierunków oraz dynamiczny rozwój lotniska wzmacnia znaczenie Podkarpacia na mapie połączeń lotniczych w Polsce i Europie.

- Ten wynik nas niesamowicie cieszy i jednocześnie motywuje do dalszej pracy na rzecz naszych pasażerów oraz rozwoju podkarpackiej gospodarki. Naszym celem jest, aby podróżni z regionu a nawet makroregionu mieli jeszcze większy wybór kierunków dostępnych bezpośrednio z podrzeszowskiej Jasionki. Liczę również na to, że w bieżącym roku coraz więcej turystów odwiedzi urokliwe oraz gościnne Podkarpacie i skorzysta z atrakcji oferowanych miedzy innymi w Bieszczadach czy na Roztoczu” - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

„Rok 2025 był dla Lotniska przełomowy. Obsłużono ponad 1,28 mln pasażerów, ustanawiając kolejny historyczny rekord. To wyraźny sygnał, że Podkarpacie jest coraz silniej obecne na lotniczej mapie Europy.” – podsumował Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Nowe połączenia w 2025 roku

W 2025 roku podrzeszowskie lotnisko oferowało loty w 31 kierunkach, do 18 krajów - w tym oczywiście czartery. Pojawiło się kilka nowych destynacji.

Od 2 kwietnia 2025 r. Ryanair uruchomił bezpośrednie loty z Jasionki na Maltę, realizowane dwa razy w tygodniu. W tym samym miesiącu zainaugurowano również nowe połączenie czarterowe do Agadiru – popularnego kurortu w południowym Maroku.

Z kolei w czerwcu wystartowały loty do tunezyjskiego Monastyru oraz do Heraklionu – serca słonecznej Krety.

27 października pasażerowie podrzeszowskiego lotniska zyskali bezpośrednie połączenie ze stolicą Szkocji. Ryanair uruchomił regularne loty do Edynburga, obsługiwane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki.

Najpopularniejsze kraje, kierunki i przewoźnicy

Najchętniej wybieranymi krajami przez pasażerów w ubiegłym roku były: Wielka Brytania, Włochy, USA, Turcja oraz słoneczna Hiszpania.

Reklama

Wśród najczęściej wybieranych kierunków rozkładowych znalazły się te biznesowe: Warszawa, Monachium czy Londyn oraz doskonałe miejsca na krótszy lub dłuższy wypad tj. hiszpańskie Alicante, irlandzki Dublin, a także włoski Rzym i Mediolan. Nie można zapomnieć również o stale popularnych kierunkach w postaci Manchesteru i Bristolu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wakacyjne loty czarterowe do takich miast, jak turecka Antalya, egipska Hurghada i Sharm El Sheik, a także popularnych greckich wysp, jak Rodos czy Heraklion.

Wśród najchętniej wybieranych przewoźników, podobnie jak w ubiegłych latach, liderami byli LOT oraz Ryanair.

Nowe destynacje w 2026 roku

Nie znamy jeszcze pełnej siatki połączeń na 2026 roku, ale już wiadomo, że podrzeszowskie lotnisko nie zwalnia tempa i planuje uruchomić kolejne kierunki.

Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik Lufthansa połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium.

Samoloty z Jasionki do Frankfurtu będą kursowały dwa razy dziennie. Pierwsze połączenie to wylot z Frankfurtu o 11:10 z przylotem do Jasionki o 12:50. Samolot powrotny odleci o 13:35 i wyląduje we Frankfurcie o 15:20. Drugi kurs to wieczorny wylot z Frankfurtu o 22:10 (przylot 23:50) oraz poranny powrót z Jasionki o 6:00 (lądowanie 07:45).

Trasę będą obsługiwały samoloty typu Bombardier CRJ-900. Lot zajmie 1 godzinę i 45 minut. W sezonie 2026 zaplanowano łącznie 840 lotów, co przekłada się na regularną, codzienną komunikację przez cały rok.

1 czerwca 2026 r., węgierska linia lotnicza Wizz Air ma uruchomić loty do Podgoricy (Czarnogóra). Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz w piątki. Obsługiwać je będą nowoczesne samoloty Airbus A321neo.

- Uruchomienie połączenia do Podgoricy to naturalna konsekwencja rozwoju naszej współpracy z liniami Wizz Air. Czarnogóra cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich turystów, a bezpośrednie połączenie z Podkarpacia ułatwi mieszkańcom regionu dostęp do tego urokliwego miejsca - powiedział w październiku 2025 roku Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

6 stycznia możliwe utrudnienia w ruchu i opóźnienia autobusów

RZESZÓW. 6 stycznia ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Możliwe opóźnienia autobusów miejskich.

Rzeszów

„Odnowi oblicze ziemi”. Słowa Papieża Polaka hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli

RZESZÓW. 6 stycznia ulicami Rzeszowa po raz siódmy przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o dotacje na usunięcie wyrobów z azbestem

RZESZÓW. Nabór wniosków odbędzie się w terminie od 14 stycznia do 31 stycznia 2019 r.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! 3 stycznia utrudnienia na ul. Jana Pawła II

RZESZÓW. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu wynika z rozpoczęcia budowy kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Pierwszy rzeszowianin, który urodził się w 2019 roku, przyszedł na świat o godz. 3.06

RZESZÓW. Adaś przyszedł na świat o godzinie 3:06 w szpitalu Pro Familia w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Parku zdrowia na os. Kmity powstanie droga rowerowa oraz plac postojowy

RZESZÓW. Na inwestycje w budżecie miasta na 2019 rok zarezerwowano na ten cel 467 tys. zł.

Rzeszów

PKP PLK otrzymało dofinansowanie na przebudowę stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę na dofinansowanie dwóch projektów.

Reklama