Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

Dodano: 19.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przywróci ikonki informujące , że w danym autobusie jest biletomat. Pojawiła się również koncepcja z oznaczeniami, odnoszącymi się do ilości pasażerów w autobusie danej linii.

Powróci niewielkie oznaczenie na elektronicznych tablicach przy przystankach. Przypomnijmy, że ikonka przy czasie przyjazdu autobusu, mówiła nam o tym, że w danym pojeździe jest biletomat.

Ikonki powrócą do świąt

Rozwiązanie zostało wycofane z tablic w październiku ze względu na usterkę w systemie: „ Problem był taki, że autobusy nie przestawiały poprawnie danych. Znaleźliśmy błędy i wykonawca systemu poprawił to według moich zaleceń” – tłumaczy Tomasz Wesołowski, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Ikonki na tablice mają powrócić do Bożego Narodzenia. „Praktycznie do 4-5 dni autobusy będą zaktualizowane” – dodaje Wesołowski. Nie mniej jednak, zwracamy uwagę, że dobrą praktyką jest, aby nie nastawiać się tylko i wyłącznie na jeden sposób płatniczy. Warto mieć przy sobie również gotówkę. Jak pokazuje rzeczywistość, płatność kartą bywa  niekiedy niemożliwa.
Reklama
„Jeżeli wyświetlany jest status biletomatu, to znaczy, że jedna z form płatności jest dostępna, bo niektórych ta ikonka wprowadza w błąd, jeżeli posiada tylko kartę płatniczą” – informuje zastępca dyrektora ZTM-u.

Informacja o napełnieniu autobusów

Nie jest to jedyna zapowiedź zmian w autobusach miejskich. Kolejna informacja dotyczy wskaźnika, dzięki któremu pasażer, czekający na przystanku, będzie mógł zobaczyć jak bardzo przepełniony jest zbliżający się autobus danej linii. W praktyce pozwoli to na wybór innego pojazdu i podróż w bardziej komfortowych warunkach. Jak powszechnie wiadomo, podróże przepełnionymi autobusami nie należą do najprzyjemniejszych.

„Na razie to tylko pomysł. Narzędzia do tego są, urządzenia w autobusach są, z tym że jest na dzień dzisiejszy za mało autobusów wyposażonych w bramki liczące, ponieważ to będzie miało sens przy flocie minimum 90 autobusów posiadających bramki liczące”- mówi Tomasz Wesołowski.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 70-letni rowerzysta

70-rowerzysta zginął dziś rano w zderzeniu z samochodem osobowym. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy osiedlowej "pięćdziesiątki"

RZESZÓW. Od 23 września br. linia autobusowa obsługująca osiedle Zalesie będzie kursowała wg nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Franciszek Kotula ma swój mural w Rzeszowie

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich bloków powstał gigantyczny mural z podobizną Franciszka Kotuli, sfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Oficjalne odsłonięcie odbędzie się 25 września br.

Reklama