Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W 2018 roku w Rzeszowie nałożono 31 mandatów za spalanie śmieci. W 2019 roku licznik zatrzymał się na czterech przypadkach. W jaki sposób Strażnicy Miejscy sprawdzają co było spalane w piecu?

Jak wiadomo, domowe kominy, które pozbawione są filtrów, produkują znacznie większe zamieszczanie powietrza niż zakłady produkcyjne czy spalarnie śmieci. Poza zanieczyszczeniami pojawia się jeszcze jeden problem, smród i chyba wszystkim w głównej mierze ten drugi czynnik przeszkadza najbardziej.

Jeżeli jednak występowanie przypadków nielegalnego spalania w mieście mierzono by w ilości wystawionych mandatów, to Rzeszów nie ma sobie nic do zarzucenia, gdyż w tym roku wystawiono cztery mandaty, natomiast rok wcześniej 31.

„W tym roku Straż Miejska nałożyła jeden mandat za spalanie śmieci w piecu. Było to na ul. Ciepłowniczej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Pozostałe trzy mandaty związane były ze spalaniem śmieci na ziemi, dwa przypadki zanotowano na ul. Malinowej oraz jeden na ul. Senatorskiej.
Reklama
Egzekwowaniem przepisów w tej kwestii zajmuje się Straż Miejska, a za spalanie śmieci grozi mandat do 500 zł. Warto również podkreślić, że w tym przypadku nie ma żadnego, z góry określonego, taryfikatora. Kwotę mandatu ustala się na podstawie szkodliwości spalanych materiałów.

„Jeżeli jest podejrzenie spalania śmieci, wtedy pobieramy z pieca próbki i wysyłamy do laboratorium na Śląsku” – informuje Jacek Długosz, kierownik Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Reklama