Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

IMGW ostrzega. W Rzeszowie mogą pojawić się burze z gradem

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Komunikat dotyczy 21 powiatów.

Po deszczowej niedzieli, poniedziałek zapowiada się równie burzliwie. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Obszar objęty pierwszym stopniem zagrożenia to powiat bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, przeworski, rzeszowski, sanocki oraz stalowowolski.

Wstępne prognozy mówią o możliwych burzach z opadami deszczu, miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywach wiatru do 80 km/h. Miejscami wystąpi również grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że ww. warunki atmosferyczne mogą rozpocząć się od godz. 12:00 dnia 20.05.2019 do godz. 21:00 dnia 20.05.2019. Prawdopodobieństwo burz z gradem określono na poziomie 80%.

Z kolei dla powiatu dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami, do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h, od godz. 14:00 dnia 20.05.2019 do godz. 21:00 dnia 20.05.2019.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Rzeszów

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

RZESZÓW. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Reklama