Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

IMGW ostrzega. W Rzeszowie mogą pojawić się burze z gradem

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Komunikat dotyczy 21 powiatów.

Po deszczowej niedzieli, poniedziałek zapowiada się równie burzliwie. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Obszar objęty pierwszym stopniem zagrożenia to powiat bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, przeworski, rzeszowski, sanocki oraz stalowowolski.

Wstępne prognozy mówią o możliwych burzach z opadami deszczu, miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywach wiatru do 80 km/h. Miejscami wystąpi również grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że ww. warunki atmosferyczne mogą rozpocząć się od godz. 12:00 dnia 20.05.2019 do godz. 21:00 dnia 20.05.2019. Prawdopodobieństwo burz z gradem określono na poziomie 80%.

Z kolei dla powiatu dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami, do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h, od godz. 14:00 dnia 20.05.2019 do godz. 21:00 dnia 20.05.2019.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Fundacja Felineus z pomocą dla zwierząt z Ukrainy

RZESZÓW. Rzeszowska Fundacja Felineus włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z Ukrainy. Trwa zbiórka pieniędzy oraz artykułów dla psów i kotów.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 54-letni kierowca z Rzeszowa uciekał przed policjantami ulicami miasta. Kiedy w końcu udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany. Miał ponad 2 promile.

Rzeszów

Prezentacja nowego motocykla Game Over Cycles w restauracji Lord Jack

RZESZÓW. Przez cały weekend w restauracji Lord Jack na rzeszowskim Rynku, będzie można podziwiać nowy motocykl firmy Game Over Cycles.

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Reklama