Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

Inauguracja Centrum Minecraft w Rzeszowie

Dodano: 09.09.2021 r.

fot. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa / źródło: profil facebook
fot. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa / źródło: profil facebook
RZESZÓW. Dziś o godz. 16:00 odbędzie się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft i druku 3D. Miejsce to powstało w budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie.

Centrum Minecraft i druku 3D działa przy Młodzieżowym Domu Kultury, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie centrum oraz nabór osób chętnych na zajęcia. W powstanie placówki zaangażowany był także Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej urzędu.

W budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1, w którym odbywają się zajęcia, z dwóch małych sal, utworzono jedną. Sala wyposażona jest w 16 stanowisk komputerowych. Na stanie są również w drukarki 3D, dzięki czemu efekty prac dzieci będzie można zobaczyć nie tylko na monitorze komputera.

Zajęcia w placówce mają łączyć zabawę z edukacją. Przeznaczone są dla uczniów klas I – VIII. Prowadzi je nauczyciel informatyki, Rafał Kochański.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Reklama