Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Inauguracja Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium” już w najbliższy piątek. Będą nowe atrakcje

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. 15 marca na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się oficjalna inauguracja wiosennej edycji Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium”. Znajdą się na niej m.in. zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii.

W dniu 15.03.2019r. (piątek) o godzinie 9:00 na Uniwersytet Rzeszowski w budynku A0 na parterze uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w uroczystej inauguracji wystawy interaktywnej.

Interaktywna wystawa „Eksploratorium” to miejsce stworzone dla pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży. Głównym celem wystawy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży osiągnięć naukowych w sposób łatwy i przystępny, w połączeniu z promocją badań i kierunków studiów.

Powstała aby wspierać szkoły i inne instytucje edukacyjne w dokształcaniu dzieci i młodzieży w różnych dziadzinach nauki, a inicjatorami jej powstania byli: kierownik Zakładu Dydaktyki Ogólnej i Systemów Edukacyjnych dr hab. prof. UR Wojciech Walat oraz prezes Stowarzyszenia EksploRes mgr Tomasz Michalski.

W tym roku do bogatej oferty edukacyjnej wystawy interaktywnej dołączą zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii, stanowiska do badań mikroskopowych i montowania układów elektronicznych.. Podczas otwarcia wystawy, każdy będzie mógł za darmo zmierzyć się z nowymi zadaniami jakie na niego czekają w nowej edycji.
Reklama
Wszystkie zajęcia realizowane na wystawie są wspieranie przez studentki z koła naukowego Edukacja bez granic z Wydziału Pedagogicznego. Wiosenna edycja wystawy Eksploratorium od marca 2019r. będzie objęta obowiązkową opłatą 5 zł od każdego ucznia. Środki finansowe zebrane z wpłat będą przeznaczone na bieżące naprawy oraz na rozbudowę wystawy o nowe eksponaty.

Przypomnijmy, że wystawa działa od 2014 r. i już na stałe wpisała się w działalność Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ciągu 4 lat działalności Eksploratorium odwiedziło ponad 8 tysięcy dzieci i młodzieży z różnych szkół województwa podkarpackiego, jak również wiele grup młodzieży pochodzących z innych krajów, które uczestniczą w międzynarodowym programie ERASMUS+.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Reklama