Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Inauguracja Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium” już w najbliższy piątek. Będą nowe atrakcje

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. 15 marca na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się oficjalna inauguracja wiosennej edycji Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium”. Znajdą się na niej m.in. zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii.

W dniu 15.03.2019r. (piątek) o godzinie 9:00 na Uniwersytet Rzeszowski w budynku A0 na parterze uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w uroczystej inauguracji wystawy interaktywnej.

Interaktywna wystawa „Eksploratorium” to miejsce stworzone dla pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży. Głównym celem wystawy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży osiągnięć naukowych w sposób łatwy i przystępny, w połączeniu z promocją badań i kierunków studiów.

Powstała aby wspierać szkoły i inne instytucje edukacyjne w dokształcaniu dzieci i młodzieży w różnych dziadzinach nauki, a inicjatorami jej powstania byli: kierownik Zakładu Dydaktyki Ogólnej i Systemów Edukacyjnych dr hab. prof. UR Wojciech Walat oraz prezes Stowarzyszenia EksploRes mgr Tomasz Michalski.

W tym roku do bogatej oferty edukacyjnej wystawy interaktywnej dołączą zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii, stanowiska do badań mikroskopowych i montowania układów elektronicznych.. Podczas otwarcia wystawy, każdy będzie mógł za darmo zmierzyć się z nowymi zadaniami jakie na niego czekają w nowej edycji.
Reklama
Wszystkie zajęcia realizowane na wystawie są wspieranie przez studentki z koła naukowego Edukacja bez granic z Wydziału Pedagogicznego. Wiosenna edycja wystawy Eksploratorium od marca 2019r. będzie objęta obowiązkową opłatą 5 zł od każdego ucznia. Środki finansowe zebrane z wpłat będą przeznaczone na bieżące naprawy oraz na rozbudowę wystawy o nowe eksponaty.

Przypomnijmy, że wystawa działa od 2014 r. i już na stałe wpisała się w działalność Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ciągu 4 lat działalności Eksploratorium odwiedziło ponad 8 tysięcy dzieci i młodzieży z różnych szkół województwa podkarpackiego, jak również wiele grup młodzieży pochodzących z innych krajów, które uczestniczą w międzynarodowym programie ERASMUS+.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami.

Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Rzeszów

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. 

Rzeszów

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Rzeszowie. W programie m.in. badania EKG i spirometria

RZESZÓW. W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych.

Reklama