Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. Powstanie tam droga o długości blisko 600 metrów.

Temat budowy drogi został poruszony na pierwszym spotkaniu prezydenta Konrada Fijołka z cyklu #RzeszowToMy, które odbyło się na osiedlu Miłocin. Wzięli w nim udział także m.in. mieszkańcy osiedla Pogwizdów Nowy, którzy oczekują tej inwestycji. - Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy już przygotowania do wykonania tego zadania – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W pierwszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja rozbudowy ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Myśliwską do ul. Łąkowej. Jest to odcinek o długości prawie 600 metrów. Zadanie obejmie budowę jezdni o szerokości minimum 5 metrów, jednostronnego chodnika lub drogi dla pieszych i rowerów , budowę skrzyżowań ul. Chmajówka z ul. Myśliwską, ul. Pogwizdowską i ul. Łąkową. Częścią inwestycji będzie także budowa oświetlenia na projektowanym odcinku drogi.

W kwietniu miasto planuje rozstrzygnąć przetarg na wybór projektanta tej inwestycji. Wybrana firma będzie miała na opracowanie dokumentacji 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46.

Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta .

Rzeszów

Spalarnia przy ul. Ciepłowniczej przyjmie odpady z Rzeszowa. Łącznie wybrano 10 podmiotów

RZESZÓW. Postępowanie dotyczy dostawy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko już stoi przy ratuszu. Kiedy otwarcie? [FOTO]

RZESZÓW. W sobotę 7 grudnia, o godz. 17.00 na lodowisku podziwiać będzie można IceShow - pokaz jazdy na lodzie.

Reklama