Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

Dodano: 28.02.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. Powstanie tam droga o długości blisko 600 metrów.

Temat budowy drogi został poruszony na pierwszym spotkaniu prezydenta Konrada Fijołka z cyklu #RzeszowToMy, które odbyło się na osiedlu Miłocin. Wzięli w nim udział także m.in. mieszkańcy osiedla Pogwizdów Nowy, którzy oczekują tej inwestycji. - Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy już przygotowania do wykonania tego zadania – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W pierwszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja rozbudowy ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Myśliwską do ul. Łąkowej. Jest to odcinek o długości prawie 600 metrów. Zadanie obejmie budowę jezdni o szerokości minimum 5 metrów, jednostronnego chodnika lub drogi dla pieszych i rowerów , budowę skrzyżowań ul. Chmajówka z ul. Myśliwską, ul. Pogwizdowską i ul. Łąkową. Częścią inwestycji będzie także budowa oświetlenia na projektowanym odcinku drogi.

W kwietniu miasto planuje rozstrzygnąć przetarg na wybór projektanta tej inwestycji. Wybrana firma będzie miała na opracowanie dokumentacji 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta .

Rzeszów

Spalarnia przy ul. Ciepłowniczej przyjmie odpady z Rzeszowa. Łącznie wybrano 10 podmiotów

RZESZÓW. Postępowanie dotyczy dostawy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko już stoi przy ratuszu. Kiedy otwarcie? [FOTO]

RZESZÓW. W sobotę 7 grudnia, o godz. 17.00 na lodowisku podziwiać będzie można IceShow - pokaz jazdy na lodzie.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontynuują akcję „przejezdne skrzyżowania”

RZESZÓW. Działania będą kontynuowane w kolejne piątki grudnia.

Rzeszów

Bieżnia tartanowa na Bulwarach będzie przedłużona

RZESZÓW. Dokumentacja projektowa bieżni będzie najprawdopodobniej gotowa w przyszłym roku.

Rzeszów

Linia „Eko” do Jasionki będzie kursować 6 i 7 grudnia

RZESZÓW.  6 i 7 grudnia na ulicach miasta pojawi się nowa linia komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Nowy sprzęt do diagnostyki i terapii udarów mózgu oraz 25 mln zł na inwestycje dla KSW nr 2

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o sprzęt do nowoczesnych metod diagnostyki i terapii udarów mózgu. 

Reklama