Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

Dodano: 12.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Głos w sprawie inwestycji na os. Słocina zabrało czterech radnych z Rozwoju Rzeszowa: Daniel Kunysz, Sławomir Gołąb, Robert Walawender oraz jego brat Witold Walawender. Ich interpelacja dotyczyła m.in. budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Witolda i Paderewskiego wraz z przejazdami dla rowerów.

„Mieszkańcy osiedla Słocina mają coraz większe problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z Witolda, samochody tkwią w dużych korkach oczekując na wjazd. Rozwiązaniem będzie budowa nowych dróg dojazdowych, które odciążą ul. Paderewskiego ale również budowa ronda, które powinno usprawnić komunikację” – czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi ratusz informuje o trwających pracach projektowych, które prowadzić mają do budowy połączeniu ul. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego włącznie z zaplanowaną budową ścieżki rowerowej.

„Droga ta łącznie z realizowaną rozbudową ul. Wieniawskiego będzie alternatywnym układem komunikacyjnym usprawniających ruch z osiedla Słocina w kierunku centrum. Ze względu na istniejące zagospodarowanie terenu brak jest możliwości zaprojektowania ścieżki rowerowej w opracowywanej dokumentacji na rozbudowę ul. Słocińskiej, na odcinku od szkoły do cmentarza” – informuje w odpowiedzi na interpelacje radnych Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
W dalszej części odpowiedzi jest mowa o przygotowywanej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa ul. Rodziny Lutaków i ul. Braci Aletańskich”, gdzie planowana jest budowa ścieżki rowerowej. To zadanie wraz z tym ww. mają wpłynąć na poprawę sytuacji komunikacyjnej na os. Słocina.

Nie mniej jednak budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich została dołączona do projektu budżetu na 2020 roku. Zastępca prezydenta informuje również o tym, że po oddaniu do użytku remontowanej obecnie ul. Wieniawskiego, zostanie uruchomiona nowa linia autobusów miejskich kursująca pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Reklama