Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Inwestycje strategiczne na lotnisku w Jasionce nabierają tempa

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów
fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

RZESZÓW/JASIONKA. Do 2027 roku na podrzeszowskim lotnisku mają zostać zrealizowane trzy ważne zadania. Wszystkie współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility).

Wśród inwestycji strategicznych planowanych w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. są:

1. Budowa II etapu równoległej drogi kołowania (długość ok.1.100 m)


 - zgodnie z harmonogramem zakończenie realizacji tej inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2026 r.

2. Przebudowa I etapu drogi startowej na odcinku o długości 700 m wraz z infrastrukturą techniczną na podrzeszowskim lotnisku.


- w ramach tego zadania, od 25 sierpnia br. układana jest finalna warstwa betonu nawierzchniowego.

3. Drugi etap przebudowy drogi startowej na odcinku ok. 1.800 m


- w tym roku zostały przeprowadzone niezbędne prace badawcze oraz ekspertyzy. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej. W 2026 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę robót, natomiast realizacja prac budowlanych na drodze startowej zakładana jest w drugim kwartale 2027 r

Nowe inwestycje na podrzeszowskim lotnisku „mają na celu poprawić bezpieczeństwo i przepustowość operacji lotniczych zarówno tych cywilnych jak i wojskowych”.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę pełni nasz port lotniczy dla rozwoju gospodarki a także bezpieczeństwa regionu dlatego też wszelkie prace budowlane zostały zaplanowane w taki sposób aby zapewnić ciągłość operacyjną lotniska dla ruchu pasażerskiego oraz cargo - powiedział Adam Hamryszczak prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Reklama