Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

Dodano: 09.08.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Ponad 20 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, a najpopularniejszy jest nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”, który wybrało prawie 60 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku.

I turę rekrutacji WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa kończy 20-procentowym wzrostem liczby kandydatów na studia I stopnia. Najbardziej popularny w I turze rekrutacji okazał się nowy kierunek studiowania „administracja // zarządzanie”.

„Ten kierunek na studiach niestacjonarnych chce studiować u nas aż 70 procent, a na studiach stacjonarnych 40 procent więcej kandydatów niż w ubiegły roku. Wyraźny wzrost widzimy także na studiach II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”, który wybrało prawie 20 procent więcej kandydatów. Na studiach I stopnia na tym kierunku mamy 10 procent więcej kandydatów” – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

Przemysław Pawlak dodaje, że w I turze podania o przyjęcie na studia składają głównie maturzyści rozpoczynający przygodę ze studiami. Studia II stopnia największym zainteresowaniem cieszą się w II turze ze względu na trwające jeszcze we wrześniu obrony prac dyplomowych.
Reklama
Skąd takie zainteresowanie studiami w WSPiA? Według prof. Jerzego Posłusznego składa się na to wiele czynników: „Kandydaci na pewno zauważają, że staramy się podczas zajęć przekazywać maksimum wiedzy praktycznej. Stawiamy na nowoczesne sposoby kształcenia z wykorzystaniem m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw sądowych i oględzin miejsca zdarzenia, rozwiązywania kazusów i problemów, gier i wirtualnych symulatorów oraz zajęć z praktykami, którzy stanowią dużą część naszej kadry. Przedmioty realizowane są w formie warsztatów, ćwiczeń i konwersatoriów”.

Jak co roku WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia II turę rekrutacji, która trwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r. Na kandydatów czeka kilkanaście specjalności na czterech atrakcyjnych kierunkach studiów: administracji // zarządzanie (studia I i II stopnia), bezpieczeństwie wewnętrznym (studia I i II stopnia) oraz prawie (jednolite pięcioletnie studia magisterskie).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiesław Buż i Ewa Leniart dostają się do Sejmu. Kto zajmie ich miejsce?

RZESZÓW. Kto może ich zastąpić i kto zyska w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?

Rzeszów

Spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami ze zmienioną formułą. Znamy terminy zebrań

RZESZÓW. Nie będzie podziału na spotkania dla poszczególnych osiedli.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Witosa zatrzymano 21-latkę z kilkudziesięcioma gramami marihuany i mefedronem

RZESZÓW. Łącznie zabezpieczono niemal 34 gramy marihuany i ponad 70 gramów mefedronu.

Rzeszów

Pięciodniowa zbiórka odpadów niebezpiecznych [WYKAZ PUNKTÓW]

RZESZÓW. Akcja dotyczy jedynie gospodarstw domowych.

Rzeszów

W Rzeszowie od nowego roku będzie poszerzona i droższa strefa płatnego parkowania?

RZESZÓW. Cena za pierwszą godzinę w pierwszej strefie może wzrosnąć do 3,60 zł.

Rzeszów

Dwójka mężczyzn jednego wieczoru dokonała trzech napadów na właścicieli aut

RZESZÓW. Cała akcja zaczęła się wczoraj przy ul. Ofiar Katynia około godziny 20.00.

Reklama