Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

O najpopularniejsze marki samochodów w Rzeszowie zapytaliśmy w Wydziale Komunikacji. Dane jakie udało się zebrać w 2018 roku wskazują, że najczęściej rejestrowanymi markami samochodów były fordy, ople, volkswageny, audi, renault oraz toyoty. Wśród liderów wymienić należy także mercedesa, fiata, skodę oraz peugeota.

„Na terenie miasta Rzeszowa działa około 20 firm leasingowych, które pojazdy rejestrują w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Użytkownikami tych pojazdów są nie tylko mieszkańcy Rzeszowa ale także firmy i osoby fizyczne z całej Polski” – wyjaśnia Mariusz Sysak z Wydziału Komunikacji miasta Rzeszowa.
Reklama
Pojazdy wyjeżdzające prosto z salonu stanowią 38% rejestracji. Pozostały procent to rzecz jasna pojazdy używane. Po ulicach Rzeszowa jeździ więcej samochodów zakupionych w kraju niż za granicą. Te zakupione w naszym kraju stanowią 36,5%, zaś pojazdy importowane to 24,8% samochodów rejestrowanych.

„Największa grupę pojazdów w rozbiciu na lata produkcji stanowią nowe pojazdy z roku bieżącego i rocznik niżej czyli pojazdy wyprzedażowe z datą rejestracji 2018r, a rokiem produkcji 2017” – dodaje Mariusz Sysak.

Najczęściej rejestrowanym w 2018 roku modelem samochodu był hatchback. Na drugim miejscu znajduje się kombi. Ostatnie miejsce na podium należy do sedana.

„Zdecydowanie liczniejszą grupę właścicieli pojazdów, którzy na siebie rejestrują pojazdy stanowią mężczyźni” – podsumowuje Mariusz Sysak.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd.

Rzeszów

Auchan Krasne zbiera książki dla dzieci w domach dziecka i szpitalach

RZESZÓW. W Centrum Handlowym Auchan Krasne trwa zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja pod hasłem „Cyrkuluj Książeczko” organizowana jest we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Rzeszów

MPK rozbuduje myjnię dla autobusów. Do mycia pojazdów wykorzysta deszczówkę

RZESZÓW. Budynek myjni MPK Rzeszów przy ul. Lubelskiej zostanie zmodernizowany. Pozwoli to na spore oszczędności wody i energii wykorzystywanej do mycia autobusów.

Rzeszów

[Aktualizacja] Wypadek na autostradzie A4. Ruch w kierunku Rzeszowa jednym pasem

RZESZÓW. Około godz. 10:30 na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały dwie osoby. 

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend na Podpromiu

RZESZÓW. W dniach 25 - 26 listopada 2022 roku w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. W ramach wydarzenia odbędą się: Task Hunters, Smash Bots...

Rzeszów

Będzie więcej lotów z Jasionki do Zadaru. Połączenie obsłużą samoloty Ryanair

RZESZÓW/JASIONKA. Od czerwca 2023 roku Ryanair uruchomi loty z podrzeszowskiego lotniska do chorwackiego Zadaru. Wzrośnie częstotliwość lotów oraz liczba miejsc oferowanych na tej trasie.

Rzeszów

Transport elementów maszyny TBM przez Rzeszów. W mieście ruszają przygotowania

RZESZÓW. Pod koniec listopada przez Rzeszów przejedzie konwój z elementami maszyny TBM, która wydrąży tunel na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

Uruchomiono mapę z informacjami o jakości powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Jaka jest jakość powietrza w Rzeszowie? Teraz sprawdzisz to na specjalnej mapie internetowej, która gromadzi dane z kilkudziesięciu czujników zamontowanych w różnych częściach miasta.  Na razie jest ich 38, docelowo ma...

Reklama