Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

Dodano: 14.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

O najpopularniejsze marki samochodów w Rzeszowie zapytaliśmy w Wydziale Komunikacji. Dane jakie udało się zebrać w 2018 roku wskazują, że najczęściej rejestrowanymi markami samochodów były fordy, ople, volkswageny, audi, renault oraz toyoty. Wśród liderów wymienić należy także mercedesa, fiata, skodę oraz peugeota.

„Na terenie miasta Rzeszowa działa około 20 firm leasingowych, które pojazdy rejestrują w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Użytkownikami tych pojazdów są nie tylko mieszkańcy Rzeszowa ale także firmy i osoby fizyczne z całej Polski” – wyjaśnia Mariusz Sysak z Wydziału Komunikacji miasta Rzeszowa.
Reklama
Pojazdy wyjeżdzające prosto z salonu stanowią 38% rejestracji. Pozostały procent to rzecz jasna pojazdy używane. Po ulicach Rzeszowa jeździ więcej samochodów zakupionych w kraju niż za granicą. Te zakupione w naszym kraju stanowią 36,5%, zaś pojazdy importowane to 24,8% samochodów rejestrowanych.

„Największa grupę pojazdów w rozbiciu na lata produkcji stanowią nowe pojazdy z roku bieżącego i rocznik niżej czyli pojazdy wyprzedażowe z datą rejestracji 2018r, a rokiem produkcji 2017” – dodaje Mariusz Sysak.

Najczęściej rejestrowanym w 2018 roku modelem samochodu był hatchback. Na drugim miejscu znajduje się kombi. Ostatnie miejsce na podium należy do sedana.

„Zdecydowanie liczniejszą grupę właścicieli pojazdów, którzy na siebie rejestrują pojazdy stanowią mężczyźni” – podsumowuje Mariusz Sysak.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Reklama