Rzeszów - Sobota, 19.07.2025
Reklama

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszowski Jarmark Wielkanocny rozpocznie się o godz. 12:00 wspólnym śniadaniem. Wydarzeniu towarzyszył będzie kiermasz rękodzieła wielkanocnego. Oprócz kiermaszu wielkanocnego, zaplanowano również liczne występy artystyczne i taneczne, pokaz kulinarny, warsztaty i wiele innych atrakcji.

• Występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 23
• Występ taneczny w wielkanocnej aranżacji w wykonaniu zespół tanecznego „ATOM KIDS” z RDK filia Biała
• Występ Zespołu „Gaudens Gaudebo”
• Zespół Rodzinny – „Stefanki”
• Zespół Śpiewaczy „Wesołe Kumoszki” – Obrzędy Wielkanocne
• Wspólnota Uwielbienia Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie
• Koncert skrzypcowy – Małgorzata Wybraniec
• Pokaz kulinarny Janusz Pyra – szefa kuchni restauracji Folk
• Wiosenno-Wielkanocne fotograficzne atelier
• Pokaz sztuki baristycznej LATE ART – Igor Kunciw
• Prezentacja tradycyjnych potraw przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubów Seniora
• Warsztaty rzeźby ludowej – Ździsław Błosiński
• Warsztaty wikliniarstwa – Jan Matejko

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach Jarmarku. Z myślą o nich zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia lizaków, spektakl teatralny oraz warsztaty wielkanocne.

Reklama

Dla pierwszych 100 dzieci, które pojawią się na rzeszowskim Rynku w wiosennym nakryciu głowy w godz.: 12:00-13:00 organizatorzy przewidzieli nagrodę niespodziankę.

Jarmark Wielkanocny zakończy koncert Roberta Kasprzyckiego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Matysowskiej dobiega końca

RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będzie jeszcze więcej drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

RZESZÓW. Ponad 500 nowych drzew pojawi się w Rzeszowie w ramach jesiennych nasadzeń. Sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory. 

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ulicy Zygmunta I Starego

RZESZÓW. Wcześniej niż zakładano zakończyły się prace przy rozbudowie ul. Zygmunta I Starego na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja. Drogę poszerzono do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

RZESZÓW. Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

15 komputerów od UNHCR dla uczniów z Ukrainy

RZESZÓW. UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy, który posłuży ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.

Reklama