Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

Dodano:

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZOW. Pięć przystanków zaplanowano w październiku na trasie specjalnego autobusu „Medyka”. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Od września do końca października miasto Rzeszów wspólnie z Centrum Medycznym Medyk realizują wydarzenie pod hasłem „Jazda Profilaktyczna”. W ramach akcji, specjalny autobus „Medyka” jeździ po rzeszowskich osiedlach. W autobusie prowadzone są badania profilaktyczne, pozwalające przekrojowo sprawdzić stan zdrowia. Pobierana jest krew, przyjmowane są próbki moczu, wykonywany jest pomiar ciśnienia oraz BMI.

kcja skierowana jest do wszystkich rzeszowian, ale przede wszystkim do tych osób, które są zabiegane i na co dzień nie mają czasu na wizytę w przychodni: mamy z małymi dziećmi, osoby pracujące, czy seniorzy, którym przyjście do placówki medycznej sprawiłoby trudności. 

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych badań, mogą się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 517194743. Na badanie należy przyjść na czczo, z próbką moczu.
Reklama
- Akcja „Jazda Profilaktyczna” potrwa do 15 października. W przypadku dużego zainteresowania na danym osiedlu – będziemy ponawiać terminy badań, tak, aby każdy mieszkaniec naszego miasta miał szansę skorzystać z badań – informuje Monika Wojtaś z działu promocji Centrum Medycznego Medyk.

Poniżej harmonogram badań na październik:

10.10 Króla Augusta
- parking przy ul. Sportowej 3 ( z boku restauracji Oro Ristorante)

11.10 Miłocin
- zatoczka przy ZS Agroprzedsiębiorczości przy ul. Miłocińskiej 75

12.10 Przybyszówka i Bzianka
- parking RDK przy ul. Dębickiej 170

13.10 Mieszka 1
- parking przy sklepie FRAC przy ul. Lwowskiej 6

15.10 Baranówka oraz Gen Andersa

Autobus stacjonuje na wybranym osiedlu w godz. 6:00-10:00.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Rzeszów

Szeregi podkarpackiej policji zasilił nowy wierzchowiec

RZESZÓW. Owidiusz, to koń rasy wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego.

Rzeszów

Koniec z prohibicją na Śródmieściu. Ratusz nie odwoła się od decyzji WSA

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie unieważnił uchwałę rzeszowskich radnych mówiącą o zakazie sprzedaży alkoholu od godziny 22.00 do 06.00 na terenie Śródmieścia.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejne osiedle. Będą też dwie nowe ulice

RZESZÓW. Na terenie miasta znajdzie się ul. Tadeusza Hejdy, ul. Czudecka oraz osiedle Zawiszy Czarnego.

Rzeszów

Przebudowa ronda Pobitno. Jest szansa na opracowanie dokumentacji projektowej

RZESZÓW. Jedna z ofert odpowiada wymaganiom finansowym, stawianym przez miasto.

Reklama