Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Jedna ze świątecznych iluminacji ma szansę zostać w mieście na dłużej

Dodano: 07.02.2020 r.

RZESZÓW. Iluminacja świąteczna na rondzie pozostanie z mieszkańcami na dłużej. Miasto negocjuje z formą Multidekor jego wykup.

Napisz „Rzeszów”, który znajduje się na rondzie im. Jana Pawła II na os. 1000-lecia, może już na stałe zagościć w przestrzeni miejskiej.

„Trwają negocjację z wykonawcą, żeby zostawić ten napis” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Atrakcja miałaby pozostać na stałe w aktualnej lokalizacji. Sprawa nie jest jeszcze pewna, gdyż aktualnie ratusz prowadzi negocjację z firmą Multidekor, która jest właścicielem napisu.

„Jak na razie wykonawca chce za dużej kwoty” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos. Jeżeli udałoby się wypracować kompromis, to z napisu znikną jedynie świąteczne symbole.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. 

Rzeszów

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Od 4 czerwca przy ulicy Grottgera 22 zacznie działać nowy punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Urząd Miasta Rzeszowa przeniesie go tutaj z dworca PKP, który wraz z otoczeniem jest aktualnie modernizowany.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 13, 17, 34, 35 oraz 52.

Rzeszów

Na ul. Grunwaldzkiej pojawi się ponad 50 drzew

RZESZÓW. Podczas rewitalizacji ulicy Grunwaldzkiej w centrum Rzeszowa zasadzonych zostanie ponad 50 drzew, głównie grabów wąskokolumnowych.

Rzeszów

Automatyczna detekcja ruchu na skrzyżowaniach w Rzeszowie. Nie trzeba będzie wciskać przycisków

RZESZÓW. - Na wszystkich rzeszowskich skrzyżowaniach wprowadzimy automatyczną detekcję ruchu: zamontowanych zostanie ok. 1000 czujników – zapowiada prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Rzeszów

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

RZESZÓW. Z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało uhonorowane tytułem "miasta-ratownika". 

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Reklama