Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz ponownie ogłasza przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Poprzedni przetarg ruszył 20 lutego. 12 Marca poznaliśmy wykonawców zainteresowanych inwestycją, natomiast 9 kwietnia wybrano zwycięzcę, jednak przed podpisaniem umowy, firma odstąpiła od podpisania umowy. Jak już wcześniej informowaliśmy, Ratusz przygotowuje się na miesięczne opóźnienie w związku z cała sytuacją i planuje rozpoczęcie prac pod koniec czerwca.

Na rewitalizację Ogrodu Miejskiego Miasto planuje przeznaczyć 6,7 mln zł. Zgodnie z dokumentacją projektową w zakres planowanych prac wchodzi montaż rzeźby, zegara słonecznego, placu zabaw o nawierzchni z płytek gumowych, ogrodzenia wewnętrznego placu zabaw i ogrodów kwaterowych oraz wymiana elementów małej architektury, tj. ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne.

Warto wspomnieć, że w zrewitalizowanym parku znajdzie się fontanny na zbiorniku wodnym w niecce dawnego stawu. Ponadto wykonana zostanie rozbiórka istniejących i wykonanie nowych alejek parkowych o nawierzchni z lanego asfaltu w kolorze piaskowym z opaskami z kostki granitowej. Wymienione zostanie również oświetlenie parkowe.
Reklama
Na terenie całego parku wskazano drzewa przeznaczone do wycięcia ze względu na stan zdrowotny oraz ze względu na kompozycję, co docelowo pozwoli na stworzenie lepszych warunków rozwoju dla cennych egzemplarzy oraz uzyskanie bardziej słonecznych miejsc, w których wprowadzona zostanie bogata w kolorystykę roślinność.

W parku nieznacznie zmieni się również komunikacja – układ alejek wykonany zostanie tak, aby w najstarszej części nawiązać do pierwotnego kwaterowego układu ogrodu klasztornego, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej ilości drzew.

Reasumując, termin wykonania inwestycji określono na dzień 30 września 2020 roku, czyli podobnie jak w przypadku poprzedniego przetargu. Miasto pozna zainteresowanych wykonawców już 29 maja br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Reklama