Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz ponownie ogłasza przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Poprzedni przetarg ruszył 20 lutego. 12 Marca poznaliśmy wykonawców zainteresowanych inwestycją, natomiast 9 kwietnia wybrano zwycięzcę, jednak przed podpisaniem umowy, firma odstąpiła od podpisania umowy. Jak już wcześniej informowaliśmy, Ratusz przygotowuje się na miesięczne opóźnienie w związku z cała sytuacją i planuje rozpoczęcie prac pod koniec czerwca.

Na rewitalizację Ogrodu Miejskiego Miasto planuje przeznaczyć 6,7 mln zł. Zgodnie z dokumentacją projektową w zakres planowanych prac wchodzi montaż rzeźby, zegara słonecznego, placu zabaw o nawierzchni z płytek gumowych, ogrodzenia wewnętrznego placu zabaw i ogrodów kwaterowych oraz wymiana elementów małej architektury, tj. ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne.

Warto wspomnieć, że w zrewitalizowanym parku znajdzie się fontanny na zbiorniku wodnym w niecce dawnego stawu. Ponadto wykonana zostanie rozbiórka istniejących i wykonanie nowych alejek parkowych o nawierzchni z lanego asfaltu w kolorze piaskowym z opaskami z kostki granitowej. Wymienione zostanie również oświetlenie parkowe.
Reklama
Na terenie całego parku wskazano drzewa przeznaczone do wycięcia ze względu na stan zdrowotny oraz ze względu na kompozycję, co docelowo pozwoli na stworzenie lepszych warunków rozwoju dla cennych egzemplarzy oraz uzyskanie bardziej słonecznych miejsc, w których wprowadzona zostanie bogata w kolorystykę roślinność.

W parku nieznacznie zmieni się również komunikacja – układ alejek wykonany zostanie tak, aby w najstarszej części nawiązać do pierwotnego kwaterowego układu ogrodu klasztornego, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej ilości drzew.

Reasumując, termin wykonania inwestycji określono na dzień 30 września 2020 roku, czyli podobnie jak w przypadku poprzedniego przetargu. Miasto pozna zainteresowanych wykonawców już 29 maja br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studentka PRz została laureatką konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Inwestycji [FOTO]

RZESZÓW. Przedszkole zaprojektowane zostało jako szereg oddzielnych budynków o rożnych funkcjach.

Rzeszów

Dzisiaj na Rynku protest przeciwko cenzurze spektaklu #chybanieja

RZESZÓW. Publiczny protest na rzeszowskim Rynku rozpocznie się o godz. 16.00. 

Rzeszów

Śluzy rowerowe, parking park&ride, aktywne przejścia – pomysły na rozwój systemów transportowych Rzeszowa

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska rozpoczyna cykl spotkań prezentujących rozwiązania komunikacyjne dla miasta.

Rzeszów

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

RZESZÓW. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

Rzeszów

CBA zatrzymało trzech rzeszowskich przedsiębiorców

RZESZÓW. Wartość szkód z tytułu przestępczej działalności szacowana jest na co najmniej 18 mln zł.

Rzeszów

Działki przy Wisłoku zamienione. Brak spójnej koncepcji doprowadzi do chaosu w zabudowie?

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta debatowali nad projektem uchwały mówiącym o zamianie działek przy ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Urząd Marszałkowski ponownie szuka dostawcy taboru dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny przetarg na dostarczenie 10 pojazdów szynowych.

Rzeszów

Ratusz ponawia przetarg na odbiór śmieci. Tym razem z nowym regulaminem

RZESZÓW. Ruszył kolejny przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów mieszkańców miasta.

Reklama