Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. Podczas dyskusji możemy spodziewać się tematów związanych z niezrealizowanymi i zrealizowanymi inwestycjami, przyszłości rozwoju miasta oraz debatą na temat budżetu.

Przypomnijmy, że absolutorium to wyraz politycznej akceptacji właściwego wykonania budżetu w roku poprzednim. Taka forma oceny pracy dotyczy m.in. wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Oceny dokonują radni poprzez głosowanie nad przyjęciem uchwały o udzieleniu absolutorium.

W ubiegłorocznym głosowaniu nad przyznaniem absolutorium głosy radnych były podzielone na dwa fronty i w podobny sposób przebiegło również głosowanie, w którym 16 radnych opowiedziało się za przyjęciem, natomiast 9 radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowało przeciwnie, toteż uchwałę przyjęto większością głosów.
Reklama
W ubiegłorocznej debacie głosy negatywne skupiły się wokół braku powołania Rzeszowskiej Rady Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej oraz utrata 277 milionowego dofinansowania na obwodnice południową. Co oczywiste, nie zabrakło również głosów pochwalnych, których rzecz jasna było więcej, co pokazywał wynik głosowania.

Nie mniej jednak nowy rok to nowy budżet, nowe inwestycje, plany i obietnice. Możemy spodziewać się długiej dyskusji, której wynik i przebieg poznamy już jutro podczas sesji Rady Miasta. Po ubiegłorocznym głosowaniu prezydent Rzeszowa jeszcze wiele razy nawiązywał do jego wyników, przyznając że PiS jest przeciw budżetowi, choć ten wynosi tyle samo co budżet województwa podkarpackiego.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i 17sierpnia.

Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji.

Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatywną

Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzchni około 5,5 ara. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Piastów.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30.

Reklama