Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

Dodano: 29.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”, polegającej na symbolicznym geście wyłączenia oświetlenia. Wiemy również, że do akcji przyłącza się Ratusz.

Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach.

W tym roku 30 marca na całym świecie o godz. 20.30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety.

W Polsce akcja odbędzie się pod hasłem #nieniszczedomu. Weźmie w niej udział także stolica województwa podkarpackiego. W godz. 20.30 - 21.30 zostanie wyłączone oświetlenie na płycie rzeszowskiego Rynku oraz następujących budynków Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Rynek 1, Rynek 11, Rynek 12, Joselewicza 4, Okrzei 1, Plac Ofiar Getta 7, Kopernika 15.
Reklama
Ponadto w akcji będą uczestniczyć (stan na dzień 25 marca):
 
  • Asseco Poland S.A. - oświetlenie zewnętrzne budynku oraz parkingu zostanie wyłączone,
  • Zakład Produkcji i Dystrybucji Leków w Rzeszowie Sanofi Aventis Sp. z o.o. - zakład nie będzie pracował a część oświetlenia zewnętrznego zostanie wyłączona,
  • Hipermarket bi1 - zostanie zmniejszone oświetlenie i zużycie energii,
  • Makro Cash and Carry Polska - zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne budynku i pylonów oraz zmniejszone świetlenie wewnętrzne budynku i parkingu,
  • ICN Polfa Rzeszów S.A. - zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne terenu zakładu oraz budynku administracyjnego i Wydziału Form,
  • CH Plaza Rzeszów – zostaną wyłączone reklamy zewnętrzne i oświetlenie na tzw. „ślimaku”,
  • Media Markt Rzeszów – wyłączone zostanie oświetlenie wewnątrz sklepu i magazynu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Reklama