Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

Dodano: 29.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”, polegającej na symbolicznym geście wyłączenia oświetlenia. Wiemy również, że do akcji przyłącza się Ratusz.

Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach.

W tym roku 30 marca na całym świecie o godz. 20.30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety.

W Polsce akcja odbędzie się pod hasłem #nieniszczedomu. Weźmie w niej udział także stolica województwa podkarpackiego. W godz. 20.30 - 21.30 zostanie wyłączone oświetlenie na płycie rzeszowskiego Rynku oraz następujących budynków Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Rynek 1, Rynek 11, Rynek 12, Joselewicza 4, Okrzei 1, Plac Ofiar Getta 7, Kopernika 15.
Reklama
Ponadto w akcji będą uczestniczyć (stan na dzień 25 marca):
 
  • Asseco Poland S.A. - oświetlenie zewnętrzne budynku oraz parkingu zostanie wyłączone,
  • Zakład Produkcji i Dystrybucji Leków w Rzeszowie Sanofi Aventis Sp. z o.o. - zakład nie będzie pracował a część oświetlenia zewnętrznego zostanie wyłączona,
  • Hipermarket bi1 - zostanie zmniejszone oświetlenie i zużycie energii,
  • Makro Cash and Carry Polska - zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne budynku i pylonów oraz zmniejszone świetlenie wewnętrzne budynku i parkingu,
  • ICN Polfa Rzeszów S.A. - zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne terenu zakładu oraz budynku administracyjnego i Wydziału Form,
  • CH Plaza Rzeszów – zostaną wyłączone reklamy zewnętrzne i oświetlenie na tzw. „ślimaku”,
  • Media Markt Rzeszów – wyłączone zostanie oświetlenie wewnątrz sklepu i magazynu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Reklama