Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Karabiny maszynowe, granaty i materiały wybuchowe w domu mieszkańca Głogowa Małopolskiego

Dodano:

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Mieszkaniec Głogowa Małopolskiego został zatrzymany przez policję. W domu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili nielegalną broń i materiały wybuchowe. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

W ubiegłą środę, policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim, otrzymali informacje o kradzieży lamp z przyczepki samochodowej wyposażonej w lokalizator GPS. Na podstawie uzyskanego sygnału ustalono, że przedmioty te znajdują się na jednej z posesji, w pobliskiej miejscowości.

W trakcie prowadzonych czynności, w pomieszczeniach budynku gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa karabiny maszynowe MAXIM wz. 1910, granat moździerzowy oraz granat wojskowy typu F-1. Po sprawdzeniu przez biegłego z zakresu balistyki i zespołu Sekcji Minersko- Pirotechnicznej SPKP w Rzeszowie, ujawniono materiał wybuchowy w postaci trotylu o wadze 13 gram.

Podejrzanym o posiadanie nielegalnej broni i materiałów wybuchowych okazał się mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator prowadzący śledztwo objął go policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatni weekend ze Świątecznym Miasteczkiem na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jeszcze tylko do niedzieli, 7 stycznia 2024 r. będzie można odwiedzić Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Rzeszów

W starym bloku przy ul. Hetmańskiej dobudowano zewnętrzne windy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie dobudował sześć zewnętrznych wind do bloku przy ul. Hetmańskiej 43/1. Dzięki temu mieszkańcy tego sześciopiętrowego budynku, nie musza już chodzić na piechotę.

Rzeszów

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Kia Sportage zasiliła flotę radiowozów rzeszowskiej policji. Pojazd wyróżnia się na tle innych samochodów nowym oznakowaniem.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Rzeszowa. Będzie blisko 500 artystów [TRASA]

RZESZÓW. Orszak Trzech Króli powraca na ulice Rzeszowa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę. Będzie w nim uczestniczyło blisko 500 artystów, a w organizację wydarzenia zaangażowanych jest prawie 2 tysiące osób.

Rzeszów

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Błażowej [ZDJĘCIA]

BŁAŻOWA. Ta wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa od lat wzbudza duże zainteresowanie zwiedzających.

Reklama