Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Politechnika Rzeszowska rozpoczynają współpracę

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 29 czerwca podczas posiedzenia Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli rektorzy Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński podpisali umowę o współpracy.

„Gdy spotkaliśmy się z Księdzem Rektorem w Lublinie, w zasadzie od pierwszych zdań rozmowy było jasne, że dzisiejsze spotkanie będzie miało miejsce. Istnieje kilka dyscyplin, na polu których współpraca jest realna. Zespoły robocze obu uczelni będą jeszcze rozwijać podpisane ustalenia a najbardziej skorzysta na tym Stalowa Wola” – mówił rektor Tadeusz Markowski.

Zgromadzonych gości powitał dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. Aleksander Mazurkow, prof. PRz. Pierwszy głos zabrał Rektor Antoni Dębiński, który zwrócił uwagę na fakt, że KUL w Stalowej Woli obecny jest od kilku dekad a obecnie poszukuje nowych dróg działania, aby nadal przyczyniać się do rozwoju miasta i jego okolic. Rektor KUL-u wyraził nadzieję, że podpisana umowa jest początkiem nowego etapu, który już od przyszłego roku akademickiego przyniesie wymierne rezultaty.
Reklama
 „Podpisane porozumienie realizowane będzie na dwóch polach. Pierwszym są kursy i szkolenia pedagogiczne dla studentów i absolwentów szkół wyższych oraz nowe kierunki studiów podyplomowych: <<Systemy informatyczne w edukacji i przemyśle>> oraz <<Studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów technicznych>>. Drugi obszar jest perspektywiczny i stanowić będzie wspólne uruchomienie nowego kierunku studiów inżynierskich <<Zarządzanie bezpieczeństwem systemów produkcyjnych>>, jednak nastąpi to dopiero w roku akademickim 2020/21.” – ocenia Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną cztery kolejne ogrody kieszonkowe

RZESZÓW. Do końca roku w Rzeszowie przybędzie kilkaset arów zielonych terenów rekreacyjnych. Miasto planuje stworzyć nowe ogrody kieszonkowe, które uatrakcyjnią m.in. osiedla Nowe Miasto, Biała oraz Baranówka. Oprócz zieleni, znajdą się tam...

Rzeszów

Śmiertelne wypadki w Rzeszowie i w Kamieniu. Zginęły dwie osoby

RZESZÓW. Do dwóch tragicznych wypadków doszło w miniony weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. W Kamieniu zginął 24-letni kierujący audi. W Rzeszowie, w zderzeniu samochodu osobowego z autobusem, śmierć poniosła 62-letnia kobieta, a...

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Na rok zamkną fragment ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. W związku z przygotowaniami do budowy nowej przeprawy przez Wisłok, która będzie częścią Wisłokostrady, na ul. Ciepłowniczej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

RZESZOW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny frekwencyjny sukces. TO był najlepszy luty w historii.  Obsłużono ponad 62 tysiące osób, czyli o 5 procent więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Rzeszów

Tak ma wyglądać rzeszowski aquapark. Wybrano projektanta [WIZUALIZACJE, VIDEO]

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje park wodny w Rzeszowie. Umowa ma być podpisana jeszcze w tym miesiącu. 

Rzeszów

Rzeszów. Zmiany w rozkładach jazdy kilkunastu linii MPK

RZESZOW. W ciągu najbliższych kilku tygodniu, pasażerów rzeszowskiej komunikacji miejskiej, czekają trzy zmiany w rozkładach jazdy. Będą dotyczyły kilkunastu linii autobusowych. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku 11 marca o dotyczą...

Rzeszów

Policjant po służbie zatrzymał pijaną kierującą. Mieszkanka Rzeszowa miała ponad 2,5 promila

RZESZÓW. Funkcjonariusz rzeszowskiej drogówki, będąc po służbie, zatrzymał 47-letnią mieszkankę Rzeszowa, która kierowała samochodem, mając ponad 2,5 promila.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury organizuje największy na Podkarpaciu jarmark wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Rzeszowie. Weźmie w nim udział ponad 20 wystawców.

Reklama