Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Politechnika Rzeszowska rozpoczynają współpracę

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 29 czerwca podczas posiedzenia Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli rektorzy Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński podpisali umowę o współpracy.

„Gdy spotkaliśmy się z Księdzem Rektorem w Lublinie, w zasadzie od pierwszych zdań rozmowy było jasne, że dzisiejsze spotkanie będzie miało miejsce. Istnieje kilka dyscyplin, na polu których współpraca jest realna. Zespoły robocze obu uczelni będą jeszcze rozwijać podpisane ustalenia a najbardziej skorzysta na tym Stalowa Wola” – mówił rektor Tadeusz Markowski.

Zgromadzonych gości powitał dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. Aleksander Mazurkow, prof. PRz. Pierwszy głos zabrał Rektor Antoni Dębiński, który zwrócił uwagę na fakt, że KUL w Stalowej Woli obecny jest od kilku dekad a obecnie poszukuje nowych dróg działania, aby nadal przyczyniać się do rozwoju miasta i jego okolic. Rektor KUL-u wyraził nadzieję, że podpisana umowa jest początkiem nowego etapu, który już od przyszłego roku akademickiego przyniesie wymierne rezultaty.
Reklama
 „Podpisane porozumienie realizowane będzie na dwóch polach. Pierwszym są kursy i szkolenia pedagogiczne dla studentów i absolwentów szkół wyższych oraz nowe kierunki studiów podyplomowych: <<Systemy informatyczne w edukacji i przemyśle>> oraz <<Studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów technicznych>>. Drugi obszar jest perspektywiczny i stanowić będzie wspólne uruchomienie nowego kierunku studiów inżynierskich <<Zarządzanie bezpieczeństwem systemów produkcyjnych>>, jednak nastąpi to dopiero w roku akademickim 2020/21.” – ocenia Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Startuje Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 rok

RZESZÓW. W czwartek 7 lipca rozpoczyna się nabór projektów zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

Rzeszów

W Plazie uruchomiono centrum TUTU dla ukraińskich i polskich dzieci

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.

Rzeszów

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

Rzeszów

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

RZESZÓW. W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów potężnej inwestycji drogowej w śródmieściu Rzeszowa.

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Reklama