Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Nocy przejazd ulicami Rzeszowa na rolkach, sportowe miasteczko na Bulwarach to tylko niektóre z atrakcji, które zostały przygotowane z okazji Narodowego Dnia Sportu w Rzeszowie. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września). Organizatorami są:  Miasto Rzeszów - Wydział Sportu i Rekreacji, Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie PODIUM.

- Chcemy pokazać jak ważna jest pasja w życiu każdego z nas, jak sport pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie oraz chcemy zarażać dzieciaki sportowym trybem życia – podkreślają organizatorzy.

13 września odbędzie się Nightskating Rzeszów - Przejazd ulicami miasta na łyżworolkach, wrotkach lub nartorolkach. O godz. 19.30 – zbiórka, start o godz. 20 z Parkingu Politechniki Rzeszowskiej. Temat przejazdu: Superbohaterowie. Po jego zakończeniu odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie. Najbardziej kreatywne stroje zostaną nagrodzone!

14 września w godzinach 10 - 16 Narodowy Dzień Sportu ze Sportami Wodnymi na pływalni przy ul. Matuszczaka. W programie m.in.: zajęcia gimnastyczne, pływackie oraz skoków do wody dla rodziców i dzieci, spotkanie z tegorocznymi mistrzami Europy w skokach do wody, poczęstunek oraz atrakcje plenerowe przed pływalnią.

Zapisy są prowadzone (od 1 września) w kasie pływalni przy ulicy Matuszczaka. Liczba miejsc ograniczona. Strefa atrakcji na parkingu zewnętrznym będzie dostępna dla wszystkich chętnych.

Także 14 września - Nocny Bieg Legend Sportu. Wydarzenie, które łączy sporty i pokolenia. Rozpoczęcie o godz. 20. Dystans około 5 km. Start Zapora Rzeszów. Organizatorzy zachęcają do biegu w koszulkach sportowych idoli: - Czy to będzie koszulka, w której biegaliście jako dzieciaki, czy nowa z Lewandowskim na plecach, czy nawet zrobiona ręcznie z wypisanym nazwiskiem na plecach zwykłym mazakiem – niech każdy numer, każde nazwisko opowiada historię inspiracji, niezależnie czy tą inspiracją jest Robert czy może rodzice! Oczywiście nie jest to wymóg i można biec w normalnym stroju.

Reklama

Obowiązują elektroniczne zapisy: https://competitions.timekeeper.pl/bieg-legend-sportu

15 września na rzeszowskich Bulwarach utworzone zostanie wielkie sportowe miasteczko. Działające w Rzeszowie kluby sportowe będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę, a uczestnicy - odkryć w sobie nową pasję.

Będą dmuchańce, animacje dla dzieci, tor przeszkód, konkursy z nagrodami, panele dyskusyjne z psychologiem sportu, treningi pokazowe i wiele innych atrakcji - dla wszystkich niezależnie od wieku!

Zostanie rozegrany główny konkurs rodzinny (rodzic + dziecko), a do wygrania jest namiot 4-osobowy od firmy Decathlon Rzeszów!



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odnieśli kolejny światowy sukces. Tym razem przywieźli pięć srebrnych medali z zawodów w USA.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie

Fundacja Rzeszowska mobilizuje Rzeszowian do głosowania na kwadratową PRZESTRZEŃ, która w wakacje mogłaby pojawić się w naszym mieście.

Rzeszów

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00.

Rzeszów

Świąteczne kursy autobusów i dodatkowy przystanek dla linii nr 2 i 47

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podał informacje o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

Ponad 2 tys. motocyklistów przywitało wiosnę w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa na VIII Motocyklowe Topienie Marzanny.

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Reklama