Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Kibice przejdą ulicami Rzeszowa. Utrudnienia przed meczem Resovii ze Stalą Stalowa Wola

Dodano: 14.05.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie rozegrany zostanie mecz o Mistrzostwo Betclic 2. ligi mężczyzn w piłce nożnej. Resovia przed własną publicznością zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola. W związku z przemarszem kibiców na to spotkanie, mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z al. Powstańców Warszawy oraz ograniczeniami dla osób wypoczywających na Bulwarach nad Wisłokiem.

Początek meczu zaplanowano na godz. 20:00. Policjanci szacują, że do Rzeszowa może przyjechać około 400 kibiców drużyny gości, którzy będą podróżować autokarami i samochodami prywatnymi. Dla fanów Stali Stalowa Wola przygotowano parking przy al. Powstańców Warszawy, w rejonie dawnego kina Helios.

Przemarsz kibiców Stali na stadion odbędzie się w godz. 18:00 – 18.30. W tym czasie, a także po zakończeniu spotkania, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w rejonie al. Powstańców Warszawy oraz skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Powstańców Warszawy.

Z kolei kibice Resovii przejdą na stadion z rzeszowskiego Rynku. Zbiórkę zaplanowano o godz. 18:00 pod Ratuszem. Trasa przemarszu poprowadzi ulicami Słowackiego i Szopena, a następnie Bulwarami nad Wisłokiem. Utrudnienia mogą wystąpić zarówno dla pieszych i rowerzystów korzystających z Bulwarów, jak i w okolicach skrzyżowania ulic Szopena i Słowackiego, w pobliżu Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama

Podobnych utrudnień można spodziewać się także po zakończeniu meczu, około godz. 22.30.

Policja apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy zabezpieczających przemarsz.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W filiach RDK odbędą się bezpłatne maratony fitness

RZESZÓW. Organizowany z okazji Dnia Kobiet Maraton Fitness jest czterogodzinnym ciągiem treningów.

Rzeszów

Od 5 marca jeden z przystanków na ul. Marszałkowskiej będzie przeniesiony

RZESZÓW. W związku z przebudową zatoki autobusowej, jeden z przystanków znajdujących się na ulicy Marszałkowskiej zostanie przeniesiony.

Rzeszów

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

RZESZÓW. Rzeszowska edycja Monopoly będzie gotowa na jesień.

Rzeszów

Wypadek na drodze krajowej w Krasnem. Jeden z kierowców trafił do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 94.

Rzeszów

Ruszył przetarg na projekt dwupoziomowego skrzyżowania na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Projekt ma być gotowy do 30 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Zakłady Napędów Lotniczych Pratt&Whitney Rzeszów

RZESZÓW. Porozumienie jest rezultatem prowadzonych od wielu miesięcy rozmów.

Rzeszów

Czy drzewa owocowe znajdą się w przestrzeni miejskiej?

RZESZÓW. Po ostatniej sesji Rady Miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 13 radnych. 

Reklama