Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W niedzielę w Rzeszowie odbędzie się "12 PKO Półmaraton Rzeszowski”. Trasa wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z nich częściowo lub całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

12. Półmaraton Rzeszowski rozpocznie się o godz. 10. Start do biegu usytuowany został przy przy Centrum Handlowym Millenium Hall. Dalej trasa będzie przebiegać: Al. W. Kopisto, Trasą Zamkową, ul. Kilara, ul. F. Szopena, ul. Targową, Al. J. Piłsudskiego lewym pasem ruchu "pod prąd", ul. Grunwaldzką, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. T. Kościuszki, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem. Bulwarami pobiegną do Mostu Lwowskiego, zawodnicy przebiegną go chodnikiem, następnie skręcą w prawo na Bulwary nad Wisłokiem (strona wschodnia), do Mostu Zamkowego i dalej Al. W. Kopisto do Centrum Handlowego Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczona trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.
Reklama
Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Pierwsze utrudnienia (nie wymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3.30, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających.

W godz. od 6.00 do 15.00 zamknięty zostanie ruch na ul. Kopisto, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Rejtana, a skrzyżowaniem z ul. Podwisłocze. Na pozostałych ulicach ruch zostanie zamknięty całkowicie lub częściowo w godz. od 9.00 do 13.00.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 15 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorów

RZESZÓW. Tuż przed świętami wielkanocnymi w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiego Centrum Seniora. Placówka znajduje się przy ul. Rynek 7.

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Rzeszów

Nowe rozkłady jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia, dla pięciu linii komunikacji miejskiej obowiązują nowe rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmiany dotyczą linii: 1, 16, 33, 52, 54.

Rzeszów

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Dodatkowe rządowe pieniądze dla Rzeszowa na posiłki dla dzieci i czytelnictwo

RZESZÓW. Rzeszów otrzyma ponad 2 mln zł dofinansowania na realizację programu  „Posiłek w szkole i w domu” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Rzeszów

Jest umowa na drugi etap ul. Parkowej

RZESZÓW. Lada dzień mają ruszyć prace przy budowie drugiego etapu ul. Parkowej oraz odcinka ul. Miłocińskiej. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą, firmą Eurovia.

Rzeszów

Otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To pierwsza taka placówka w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. To pierwsze takie miejsce w mieście. W całym regionie jest tylko 7 tego typu placówek. Budowa COM kosztowała 7,3 mln zł.

Reklama