Rzeszów - Piątek, 06.02.2026
Reklama

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

Dodano: 31.03.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Funkcjonariusze sprawdzali czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń, jakie wprowadzono w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Nie obyło się bez kilku incydentów.

W miniony weekend rzeszowscy policjanci kontrolowali miejsca, które zazwyczaj są licznie uczęszczane przez mieszkańców Rzeszowa. Na ulicach, w parkach i terenach nad Wisłokiem porządku strzegły policyjne patrole. Funkcjonariusze weryfikowali przestrzeganie ograniczeń, jakie rząd wprowadził 25 marca br. dotyczące przede wszystkim zakazu swobodnego przemieszczania się oraz zgromadzeń publicznych. Pomimo wiosennej aury, która z pewnością kusiła do opuszczenia mieszkań i domów, mieszkańcy Rzeszowa w większości stosowali się do wprowadzonych obostrzeń. Policjanci odnotowali jednak kilka przypadków załamania obowiązujących nakazów.

W sobotę rano, policjanci z komisariatu na Baranówce interweniowali w rejonie sklepu przy ul. Ofiar Katynia, gdzie grupa pięciu osób, piła alkohol.

Około godziny 15.30, policjanci interweniowali w lesie przy ulicy Leśne Wzgórze, gdzie czteroosobowa grupa rozpaliła ognisko i piła alkohol. Wśród zgromadzonych był również nieletni. O jego zachowaniu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny, natomiast wobec pozostałych, wszczęto czynności wyjaśniające.
Reklama
Do jednego z incydentów doszło w Nowej Wsi. Tam w niedzielnej mszy uczestniczyło kilkanaście osób, podczas gdy wprowadzone ograniczenia dopuszczają udział max. 5 osób we mszy świętej. Sprawę prowadzi miejscowy komisariat.

Wniosek o ukarania skierują również policjanci z komisariatu w Tyczynie wobec czterech osób, które w Grzegorzówce wspólnie piły piwo.

Z kolei policjanci z Sokołowa Małopolskiego, podczas patrolu nad zalewem „Niedźwiadek”, natrafili na czterech mężczyzn, którzy wspólnie wędkowali. W trakcie legitymowania okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kluczborku. Policjanci poinformowali mężczyzn, że w związku ze złamaniem zakazu gromadzenia się sporządzą wobec nich wniosek o ukaranie do sądu.

W Bratkowicach, policjanci interweniowali wobec osób wypoczywających nad zalewem. Po wezwaniu wszyscy rozeszli się i nie stwierdzono tam przypadków łamania prawa.
 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ograniczenia w komunikacji miejskiej. Od 2 listopada nowy rozkład jazdy

RZESZÓW. 2 listopada br. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy, uwzględniający przede wszystkim zmiany w kursach porannych oraz wieczorowych.

Rzeszów

Tenisiści z Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoto w Akademickich Mistrzostwach Polski

RZESZÓW. Zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, które zakończyły się we wtorek w Rzeszowie.

Rzeszów

Osiem kierunków w zimowym rozkładzie lotów z Rzeszowa

RZESZÓW. W weekend w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Trzy linie lotnicze oferują osiem kierunków. Od 6 listopada nowy przewoźnik WizzAir połączy Rzeszów z holenderskim Eindhoven.

Rzeszów

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Reklama