Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

Dodano: /

Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą „Kochanowicz Roboty Drogowe” na realizację dwóch inwestycji drogowych. Będą one polegać na ułożeniu nowych nawierzchni na osiedlowych drogach w Rzeszowie.

- Obydwie inwestycje łącznie będą kosztować blisko 5 mln zł i obejmują prace drogowe w wielu punktach naszego miasta. W pierwszej kolejności asfalt zostanie ułożony na ul. Wyspiańskiego – na odcinku biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych. Te prace rozpoczną się lada dzień – mówi prezydent Rzeszowa. Nowa nawierzchnia mocno zniszczonej ulicy Wyspiańskiego w połączeniu z zakończoną kilka dni temu budową połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej, będzie stanowić alternatywną drogę dla ul. Błogosławionej Karoliny, która jest głównym traktem komunikującym osiedla Kotuli.

Reklama

Podpisano w środę umowy obejmują również wykonanie nowej nawierzchni na odcinkach takich ulic jak np. Dębicka, Norwida, Słoneczny Stok, Łukasiewicza, Kalinowa. Największe prace zostaną przeprowadzone na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, gdzie ułożonych zostanie 3,6 tys. m kw. nawierzchni. Ponadto asfalt zostanie położony na istniejącej drodze prowadzącej od ul. Bałtyckiej do ul. Cienistej, gdzie także zamontowane będzie oświetlenie.

- Wymienione powyżej ulice to tylko część lokalizacji, w których układana będzie nawierzchnia. Kolejne zostaną wskazane w ciągu roku przez mieszkańców i Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zapadł wyrok w sprawie w sprawie zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Po sześciomiesięcznym procesie sądowym znamy wyrok – 25 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Czarny bez z Rzeszowa najpiękniejszym drzewem w Polsce

RZESZÓW. W konkursie wzięło udział 16 innych drzew z polskich miast.

Rzeszów

Postawiono zarzuty 23-latkowi, który zrzucił hulajnogę Blinkee z mostu

RZESZÓW. Wartość strat została oszacowana na kwotę 3075 zł.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

RZESZÓW. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. 20-letniemu Kacprowi I. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Szykuje się zmiana na stanowisku skarbnika Rzeszowa

RZESZÓW. Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz.

Rzeszów

W sobotę gala boksu na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. 6 lipca 2019 r. o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się Gala "KnockOut Boxing Night 7: Różański vs. Izu".

Reklama