Rzeszów - Piątek, 20.02.2026
Reklama

Kilkaset osób pobiegnie w centrum Rzeszowa, aby pomóc 17-letniej Iwonie

Dodano: 23.08.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
8 września z rzeszowskiego rynku wystartuje charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run. Wciąż jeszcze można zabrać 5-osobową drużynę, dołączyć do inicjatywy i tym samym wesprzeć rehabilitację 17-letniej Iwony. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeszowa.

Rzeszowska sztafeta to część ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, w której w całej Polsce pobiegnie rekordowa liczba ponad 29 tys. osób. Na popularność imprezy ma wpływ m.in. krótki, przystępny dystans. 3,5 km to odległość, którą jest w stanie pokonać większość osób.

W Rzeszowie organizatorzy przygotowali miejsca dla 500 uczestników, czyli 100 drużyn. 8 września zawodnicy ruszą z rzeszowskiego rynku o godzinie 10.30. Trasa biegu prowadzić będzie ul. Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarem wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Powrót na rynek nastąpi ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza.
Reklama
W 2018 roku poprzez udział w imprezie 175 biegaczy pomogło 2 osobom z niepełnosprawnością ruchową, a na mecie najszybciej pojawiła się drużyna reprezentująca firmę PGE Obrót. Tym razem na liście startowej jest już 290 zawodników (58 drużyn), głównie przedstawicieli podkarpackich firm. Niektóre z nich, np. EME AERO, PGS Software czy Sii Rzeszów zarejestrowały nie jedną, lecz kilka drużyn.
Uczestnicy Rzeszów Business Run 2019 pomogą 17-letniej Iwonie, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Mimo swojej niepełnosprawności robi wszystko, żeby żyć tak, jak inne nastolatki. Marzy o ukończeniu szkoły i pracy jako technik mody. Codzienna rehabilitacja pomoże jej spełnić marzenia o sprawnym i samodzielnym poruszaniu się.

Więcej informacji o biegu i rejestracja tutaj: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiesław Buż i Ewa Leniart dostają się do Sejmu. Kto zajmie ich miejsce?

RZESZÓW. Kto może ich zastąpić i kto zyska w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?

Rzeszów

Spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami ze zmienioną formułą. Znamy terminy zebrań

RZESZÓW. Nie będzie podziału na spotkania dla poszczególnych osiedli.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Witosa zatrzymano 21-latkę z kilkudziesięcioma gramami marihuany i mefedronem

RZESZÓW. Łącznie zabezpieczono niemal 34 gramy marihuany i ponad 70 gramów mefedronu.

Rzeszów

Pięciodniowa zbiórka odpadów niebezpiecznych [WYKAZ PUNKTÓW]

RZESZÓW. Akcja dotyczy jedynie gospodarstw domowych.

Rzeszów

W Rzeszowie od nowego roku będzie poszerzona i droższa strefa płatnego parkowania?

RZESZÓW. Cena za pierwszą godzinę w pierwszej strefie może wzrosnąć do 3,60 zł.

Rzeszów

Dwójka mężczyzn jednego wieczoru dokonała trzech napadów na właścicieli aut

RZESZÓW. Cała akcja zaczęła się wczoraj przy ul. Ofiar Katynia około godziny 20.00.

Reklama