Rzeszów - Piątek, 17.07.2026
Reklama

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

Przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego / Archiwum RESinet.pl
Przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Ratusz przygotowuje przetarg, na wybór firmy, która doświetli 250 przejść dla pieszych w Rzeszowie. - Rozstrzygnięcie i wybór firmy planujemy na wiosnę. I wtedy też będą mogły rozpocząć się prace – poinformował Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Jak przekazał prezydent, wybór konkretnych przejść, która zostaną doświetlone, dostał dokonany przy współpracy z mieszkańcami i radami rzeszowskich osiedli. Na liście znalazły się m.in. przejścia na skrzyżowaniach ulic: Budziwojskiej z Podleśną, Budziwojskiej z Jana Pawła II, Krakowskiej z Dworzysko, Wojtyły z Miłą, Leszka Czarnego z Niemierskiego, Stączka z Potockiego, Paderewskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Skorupki.

Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Transportowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Rzeszów

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Masłowski z Resovią związany był od początku swojej przygody z siatkówką.

Reklama