Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Kilkunastu uczestników sylwestrowej bójki pod Rzeszowem w rękach policji

Dodano: 05.01.2026 r. / Redakcja

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 14 pseudokibiców w wieku 16-23 lat, którzy brali udział w sylwestrowej bójce w jednym z podrzeszowskich hoteli. Funkcjonariusze nadal analizują zebrany materiał dowodowy i ustalają tożsamość pozostałych uczestników zdarzenia. Zatrzymanym grozi nawet do 5 lat więzienia.

31 grudnia 2025 r., około godz. 22:30 dyżurny rzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o bójce kilkunastu osób na terenie jednego z podrzeszowskich hoteli. Na miejsce skierowano policyjne patrole.

Jak ustalili funkcjonariusze, kilka pokoi w hotelu zostało wynajętych przez m.in. pseudokibiców i sympatyków dwóch rzeszowskich drużyn piłkarskich - Stali Rzeszów i Resovii Rzeszów. - W pewnym momencie uczestnicy dwóch osobnych imprez, jakie odbywały się w pokojach, spotkali się na korytarzu. Wówczas doszło do konfrontacji, która przerodziła się w bójkę. W jej efekcie jeden z uczestników z obrażeniami głowy trafił do szpitala – przekazała podkomisarz Magdalena Żuk z KMP w Rzeszowie.

Interweniujący na miejscu policjanci, w jednym z pokoi zastali trzech młodych mężczyzn, którzy mieli zaczerwienienia na rękach i twarzach. Podejrzewając, że brali udział bójce, funkcjonariusze zatrzymali ich i przewieźli do policyjnej izby zatrzymań.

W trakcie działań, mundurowi odnaleźli także saszetkę, po którą po jakimś czasie zgłosił się młody chłopak. Okazało się, że on również uczestniczył w bójce. Nietrzeźwy 16-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka.

Reklama

Przez trzy dni po interwencji, policjanci na podstawie zabezpieczonych na miejscu śladów i dowodów, próbowali ustalić tożsamość pozostałych uczestników bójki. Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z komisariatu w Trzebownisku, Wydziału Kryminalnego oraz Wydział Do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także policjanci operacyjni z komisariatów miejskich.

Do tej pory w sprawie zatrzymano 14 mężczyzn w wieku od 16 do 23 lat. Jeden z uczestników bójki sam zgłosił się na komendę. - W efekcie 10 pełnoletnim uczestnikom zdarzenia przedstawiono zarzuty udziału w bójce, podczas której zadawali sobie wzajemnie uderzenia rękami i nogami, narażając się tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszkodzenia ciała lub utraty życia, dopuszczając się tego czynu publicznie, bez powodu, rażąco lekceważąc obowiązujący porządek prawny – mówi Magdalena Żuk.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem opuszczania kraju wobec 9 uczestników bójki. O losie 4 nieletnich pseudokibiców zadecyduje Sąd Rodzinny.

Policjanci nadal prowadzą intensywnie czynności w tej sprawie. Typują i ustalają personalia wszystkich osób, które tej nocy brały udział w zdarzeniu.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Atak na dwóch Ukraińców w Rzeszowie. Policja poszukuje sprawcy

RZESZÓW. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zaatakowani przy ul. Rejtana. Z obrażeniami, trafili do szpitala. Rzeszowska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wyróżnił 28 budynków w mieście za poprawę estetyki

RZESZÓW. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc wyróżnił właścicieli i zarządców nieruchomości za poprawę estetyki budynków. 

Rzeszów

Fundacja Felineus walczy o "Zwierzakobus" dla bezdomnych kociaków

RZESZÓW. Podopieczni fundacji Felineus mają szansę zdobyć samochód do przewozu zwierząt. Aby tak się stało, potrzebne jest Wasze wsparcie.

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego

Na terenie powiatu rzeszowskiego powstało 7 punków nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Rzeszów

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Rzeszów

Dziś protest taksówkarzy w Rzeszowie. Kilkadziesiąt samochodów przejedzie ulicami miasta

RZESZÓW. Przejazd kolumny taksówek rozpocznie się o godz. 17:00.

Rzeszów

Kierowca audi pędził ul. Krakowską ponad 140 km/h

RZESZÓW. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę audi, który pędził ul. Krakowską z prędkością 142 km/h. 40-latka ukarano mandatem i 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy.

Rzeszów

Szpital tymczasowy w Rzeszowie już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

RZESZÓW. Placówka powstaje przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie i będzie w stanie przyjąć docelowo 160 pacjentów z Covid-19.

Reklama